‘Fenerbahçe daha da büyüyecektir’

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, statlarda küfrün önüne geçilmesinin çok zor bir olay olmadığını belirterek," Devlet isterse küfrü bitirir,yeter ki istesin" dedi.

Yönetimde bulundukları süre içerisinde her zaman sosyal faaliyetleri desteklediklerini kaydeden Yıldırım, Fenerbahçe Koleji için verdikleri sözü de yerine getirmek için çalışmalar yaptıklarını ifade etti. Göreve geldikleri ilk günden bu zamana kadar 3 konuya öncelik verdiklerini belirten Yıldırım, şöyle devam etti: “Birincisi sportif başarı, ama bunun için tesisleşme gerekti. Buna önem verdik. Fenerbahçe’nin diğer bütün malları nasıl bize aitse stadı da alacağız. Bugün stadın sadece yıllık geliri 38 Milyon dolar. Bu Fenerbahçe’nin taraftarı ve kongre üyeleri sayesinde. Telsim ve Migros’a teşekkür ediyoruz, stadın yapımında yaptıkları katkı için, fakat onların yaptığı katkı kadar kulüp de katkı yaptık. Maraton ise tamamen bizim çabamızla oldu. Galatasaray yönetimi kampanyasında 1.5 milyon dolar toplandı. Biz 21 bin kart sattık burdan 1.4 milyon dolar gelir elde ettik ama daha başındayız 100 bin kart projemiz var. Bütün Fenerbahçelilere söylüyorum, bu kartı imkanları olan herkes alsın. Şu an ki görüşmelerimiz bu kart müthiş bir kart olacak ve debit kart denilen banka kartı olarak da bu kart kullanılabilecek. Bugünkü bütçe 125 Milyon dolar, ben bu kartı samimi olarak söylüyorum, Fenerbahçe’nin geleceği bu karttır. Dünya Kulübü tek olacak ve gerçekten ben bunu görüyorum o da Fenerbahçe olacak. “

“DEVLET İSTERSE BU KÜFRÜ BİTİRİR”

Başkan Yıldırım, statlarda son zamanlarda tekrar gündeme gelen kötü tezahürat konusunun devlet birimlerinin istemesi halinde ortadan kalkacağını savundu. “Devlet isterse bu küfrü bitirir, yeter ki istesin” diyen Yıldırım, İstanbul İl Güvenlik Spor Kurulu’nda alınan rakip kulüp taratarlarına bilet verilmemesi kararını uyguladıklarını kaydetti. Statlarda küfrün önüne geçilmesinin çok zor bir olay olmadığını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:” Her seferinde söylüyorum, yine söyleyeceğim. Bunu düzeltmek çok kolay. Fenerbahçe’de 10, Galatasaray’da 10 kişi. Bunları alın cezasını verin. Sayın Yıldırım Demirören çıkıyor kürsüye Beşiktaş etiğinden bahsediyor, biz bunu yaşadık gördük. Biz bunu 1996 yılında gördük. O zaman sayın başkanımız Ali Şen’e küfür ediyordu. Sayın başkan Süleyman Seba bir hafta sonra o küfür eden taraftarın ortasına gitti, küfürü susturdu. İşte Beşiktaş etiği lafla olmaz, böyle olur. Serdar Bilgili’yi gönderdiler, onu da gönderecekler haberi olsun.”

“100.YILIMIZDA CHELSEA,REAL MADRİD VE MİLAN’LA 4’LÜ TURNUVA YAPACAĞIZ”

Başkan Yıldırım, Kulübün 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Chelsea, Real Madrid, Milan gibi dünya devlerinin katılacağı bir 4’lü turnuva düzenleyeceklerini kaydetti.

“2 YENİ ARKADAŞ ALIYORUZ YÖNETİME”

Başkan Yıldırım, kulübü daha iyi kurumsal hale getirmek için yönetime 2 isim alacaklarını açıkladı.