Fenerbahçe-Galatasaray maçlarının favorisi olmaz

Türk futbolunun iki unutulmaz yıldızı Rıdvan Dilmen ve Tanju Çolak, çarşamba günü oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray Fortis Türkiye Kupası çeyrek final maçında favori bir takımın bulunmadığını söylediler.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Rıdvan Dilmen, ikinci yarının zor geçtiğini belirterek, “Şampiyonluk yarışı devam ediyor. Fenerbahçe bir anda puan kaybetmeye başladı. Fenerbahçe’nin ikinci yarıya iyi hazırlanmadığı görüldü. 10 puan kaybettiler. Bu durumda fazla birşey olmaz Fenerbahçe bana göre en kısa zamanda toparlanır. Kadıköy’de oynanacak olan derbide şampiyon belli olur” diye konuştu.

Çarşamba günü oynanacak Türkiye Kupası maçı ile ilgili olarak da görüşlerini açıklayan Rıdvan Dilmen, “İki ayaklı bir karşılaşma çok zor geçeceği belli. İlk maçın Kadıköy’de oynanacak olması Galatasaray için bir avantaj. Ancak yine bu maçlarda favori göstermek doğru değil” açıklamasında bulundu.

Rıdvan Dilmen, ligin alt sıralarında ise 8 takımın kümede kalma mücadelesi verdiğini sözlerine ekledi.

-TANJU ÇOLAK: “ŞAMPİYONLUK YOLUNDA GALATASARAY AVANTAJLI”-

Eski Milli futbolcu ve gol kralı Tanju Çolak da, şampiyonluk yarışında Galatasaray’ın biraz daha avantajlı olduğunu belirterek, “Şu anda Galatasaray’da bir ekonomik sıkıntı yaşansa dahi oyuncular arasında bir beraberlik oluştu. Fenerbahçe’nin şifresi çözüldü. Alex’i tutunca Anelka iyi oynamayınca Fenerbahçe kaybediyor. Bana göre Galatasaray avantajlı görünüyor” şeklinde konuştu.

Çarşamba günü oynanacak olan kupa maçı ile ilgili olarak da Tanju Çolak, şöyle konuştu:

“Her iki takımda kazanabilir. Bu maçların favorisi kesinlikle olmaz. Fenerbahçe-Beşiktaş maçında herkes Fenerbahçe’yi favori gösterdi. Ama karşılaşma berabere bitti. Kupa maçının centilmence geçmesini istiyorum”