Fenerbahçe kupada emin adımlarla ilerliyor

Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe'ye elenen Denizlispor'un Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, kupanın zaten hedeflerinde bulunmadığını söyledi.

Fenerbahçe’nin 3-0 kazandığı karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sağlam, “Kupa zaten bizim hedeflerimiz arasında bulunmuyordu. Yorucu bir tempoyla buraya kadar geldik. Kupanın olması bizi ligde zor duruma soktu. Oynayacağımız son 4 lig maçına konsantre olacağız. Bugünkü karşılaşma sadece bizim açımızdan bir prestij karşılaşmasıydı. Bu akşam 2 tane 17 yaşında genç oyunuycu sahaya sürdüm.” dedi.

Sağlam, hafta sonu Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi içinde şöyle konuştu; “Fenerbahçe Vestel maçını kaybetmeseydi onları avantajlı görüyordum. Şimdi ise stres ve baskı altında oynayacak. Sahaya çıkarken Galatasaray biraz daha rahat olacak. Fenerbahçe, Vestel Manisaspor maçına kadar çok iyi oynamıştı. Derbide hak eden taraf kazansın.”

DAUM BASIN TOPLANTISINA GELMEDİ

Öte yandan, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına katılmadı. Hafta sonu Vestel Manisaspor mağlubiyeti sonrasında da toplantı yapmayan Alman Teknik Adam, takımı Türkiye Kupası’nda yarı finale kalmasına karşın yine basın mensuplarının karşısına çıkmadı.