Fenerbahçe tehlikeyle karşılaştı

Nijerya ünlü futbolcu Yobo'nun pasaportunu elinden aldı.

GUTİ KALACAK MI?

Fenerbahçe'nin Nijeryalı yıldızı Joseph Yobo büyük bir tehlikeyle karşı karşıya.

Nijerya, Yobo'nun pasaportunu iptal edince, Türkiye de oturma iznine son verdi. Kriz çözülmezse hem o hem de Fenerbahçe büyük sıkıntı yaşayacak..

Sabah'ta yer alan habere göre; Nijerya yasalarında 10 yıldan fazla süredir ülkesinden uzak kalan Yobo, 6 ay ülkesinde yaşamak zorunda. Ancak Yobo bu kurala uymayınca Nijerya yetkilileri bir süre önce tecrübeli futbolcunun pasaportunu elinden aldı.

Bu gelişme üzerine Türkiye İçişleri Bakanlığı da pasaportu olmadığı için Yobo'nun oturma iznini iptal etti. Durum bu kadarla da sınırlı değil. Yıldız futbolcu eğer ülkesinde altı ay kalma zorunluluğunu yerine getirmezse Nijerya vatandaşlığından da çıkarılacak.

Bu olay Nijerya'da günün konusu olurken, milli maç için ülkesine giden Yobo da durumun ciddi olduğunu dile getirdi. Fenerbahçeli futbolcu, "Vatandaşlık hakkımı kaybetmek istemiyorum. Gine maçından sonra Türkiye'ye gideceğim. Umarım yeniden oturma izni alırım" ifadesini kullandı.

Şimdi hem Yobo hem Fenerbahçe için endişeli bir bekleyiş başladı. Yobo pasaport alamazsa, milli maç dönüşü Türkiye'ye girse bile en fazla üç ay kalabilecek. Milli oyuncu, oturma izni alamazsa yasa gereği sınır dışı edilecek ve Fenerbahçe yeni bir krizle karşı karşıya kalacak