‘Fenerbahçe Trabzonspor karşısında avantajlı’

Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, cumartesi günü oynanacak Turkcell Süper Ligi derbi maçında Fenerbahçe'nin Trabzonspor karşısında avantajlı olduğunu söyledi.

Cumartesi günü oynanacak Trabzonspor-Fenerbahçe maçı ile ilgili de değerlendirmede bulunan Kocaman, “1996-97 sezonunda da Trabzonspor ile Fenerbahçe ligin son üçüncü haftasında karşılaşmıştı. O günkü maçın koşullarıyla bugünkü maçın koşulları arasında çok büyük farklar var. Her iki takım arasında da şampiyonluğun sözkonusu olduğu bir maçtı. Bu haftaki maçın yine son üçüncü haftaya denk gelmesine karşın taraflardan birinin şampiyonluk iddiasının olmadığı bir karşılaşma olacak. O günün koşullarına göre Fenerbahçe bugün daha avantajlı.” diye konuştu.

Fenerbahçe’nin hem kadro yapısıyla hem de özellikle son hafta aldığı Galatasaray galibiyetinin moraliyle daha rahat oynayacağını anlatan Kocaman, “Kazandığı zaman şampiyonluğun kendi elinde olacağını bilmesinin motivasyonuyla Fenerbahçe’nin daha avantajlı olacağı bir maç olarak görüyorum.” dedi.

Maçın sonucuyla ilgili bir tahmin yapmanın zor olacağını söyleylen Aykut Kocaman, şunları kaydetti: “Hayatımda hiç maç sonucu tahmin edemedim. Tahmin edebilenler olacaktır ama bilmek gerçekten zor. Top oyuna girdikten sonra seyredeceğiz, 90 dakikanın sonunda göreceğiz.”

Öte yandan Konyasporlu futbolcular, Teknik Drektör Aykut Kocaman liderliğinde hafta sonunda oynayacağı Gaziantepspor maçının hazırlıklarını yaptığı idmanla sürdürdü. Düz koşu yaparak antrenmana başlayan yeşil-beyazlı futbolcular, beşe iki çalışması yaptı.