”Fenerbahçe transfer yapmayacak”

Ali Koç, 2006 - 2007 sezonu ara transfer döneminde bir çok ismin gündeme getirildiğini; ama Fenerbahçe'nin transfer yapmayacağını söyledi.

Kadıköy Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki bayramlaşma sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Koç, transferlerle ilgili yaptığı açıklamada, ”Devre arası transfer çok konuşuluyor. Birçok gurbetçi oyuncunun ismi geçiyor. Takımdan kimse gidecek mi? Bununla ilgili mesaj verebilir misiniz?” şeklindeki bir soruya; ”Bununla ilgili hem başkanımız hem de gerekli yerler gerekli mesajları verdiler. Olmayacağını da söylediler” diye cevap verdi.

Koç, bayramlaşma töreninde futbol takımından kimsenin olmayışıyla ilgili bir soruya ise, ”Bu tamamen tatilin 3’ünde bitmesiyle alakalı. Burada olan bütün sporcular geldi ve bayramlaşma geleneğimiz gerçekleşti” şeklinde cevap verdi.

Türk milletinin Kurban Bayramını ve yeni yılını kutlayan Koç, ”Yeni yılın ülkemiz açısından hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Refah, huzur ve mutluluk getirmesini arzu ederiz. Camiamız açısından 2007’nin özelliği var. 100. yılın camiamız açısından başarılarla geçmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.

– BAŞKAN YILDIRIM’A BEŞİKTAŞ SÜRPRİZİ –

Bu arada Fenerbahçe Kulübü’nde Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma töreni yapıldı. Fenerbahçe Burnu’ndaki Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Asbaşkan Ali Koç, Genel Sekreter Vedat Olcay, yöneticiler Ömer Temelli, Semih Özsoy, Turhan Şahin, Hakan Dinçay, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve Disiplin Kurulu Başkanı Tuncer Erdoğan, çok sayıda kulüp üyesi ve divan kurulu üyesi aileleriyle birlikte katıldı.

Bayramlaşmada sporcu ve teknik adamlar da yer alırken, futbol takımından kimsenin bulunmaması dikkat çekti. Başkan Yıldırım, kulüp üyeleriyle ve sporcularla uzun uzun sohbet etti. Başkan Yıldırım ile bayramlaşmaya gelen 4,5 yaşındaki minik bir kız çocuğu arasındaki diyalog ise gülüşmelere neden oldu. Başkan Aziz Yıldırım’ın, küçük misafire, ”Hangi takımı tutuyorsun?” sorusuna ”Beşiktaş” cevabını aldı. Vaziyeti kurtarmaya çalışan ve üzerinde Fenerbahçe tişörtü bulunan kızın babası ”En büyük kim” diye sordu, minik kız yine ”Beşiktaş” cevabını verdi.

Yıldırım’ın yanından uzaklaştığında soranlara Fenerbahçeli olduğu yanıtını veren minik kızın, başkanın yanında Beşiktaşlı olduğunu söylemesi gülüşmelere neden oldu.