Fenerbahçe’de 100. yılı etkinlikleri

Fenerbahçe'nin 100. yılı etkinlikleri arasında yer alan Şükrü Saracoğlu Stadı'nın dış yüzeyine yapılan ışıklandırma törenle devreye girdi.

Maraton ve Fenerium tribünlerinin dış yüzüne İtalyan Valerio Festi tarafından yapılan ışıklandırma sisteminin açılışı için Fenerium tribününün protokol kapısı önünde tören düzenlendi. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün eski başkanlarından Emin Cankurtaran, Bursaspor Kulüp Başkanı Levent Kızıl, Malatyaspor Kulübü eski başkanlarından Hikmet Tanrıverdi ve Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ile birlikte kürsüye çıkıp butona basarak ışıklandırma sistemini devreye soktu.

Protokol kapısının yan tarafına kurulan ve Fenerbahçe’nin 100. yıl arması ile saat görüntülenen dev ekranda, saat 19.07’yi gösterdiğinde açılış gerçekleştirildi.

Törenden önce bir konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Basın Sözcüsü Ali Koç, 100. yılda törenle hizmete giren ışıklandırma sisteminin 2007 yılı sonuna kadar yanacağını belirterek, “Bu sistem için 200 bin ampul kullanıldı. 2007 yılı sonuna kadar ışıklandırma yanacak. Proje kapsamında yer alan Bağdat Caddesi’nde de ışıklandırma yapılacak.” dedi.

Koç, “2006’nın son günlerine yaklaştığımız şu günlerde tüm branşlarda lideriz. 2007 yılında tüm braşlarda şampiyon olmak istiyoruz.” diye konuştu.

Bu arada ışıklandırma sisteminin devreye girmesinin ardından stada yakın noktalarda havai fişek gösterileri yapıldı.