‘Fenerbahçe’de endişe başladı’

Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, şampiyonluk yolundaki en büyük rakipleri lider Fenerbahçe'nin ligin 2. yarısında kaybettiği puanlarla panik yaşamaya başladığını söyledi.

Belçikalı teknik adam, şampiyonluk yolunda lider Fenerbahçe’nin puan kaybetmesinden ve takımın genel gidişatından memnun olduğunu ifade etti. Fenerbahçe’nin ligin 2. yarısında kaybettiği puanlarla panik yaşamaya başladığını savunan tecrübeli teknik adam, takım olarak da iyi bir hava yakaladıklarını söyledi.

“TÜRKİYE LİGİ BELÇİKA LİGİ’NDEN KALİTELİ”

Turkcell Süper Ligi’nin, Belçika Ligi’nden daha kaliteli bir lig olduğunu belirten Gerets,” Ama gerçekçi olmak zorundayız ki, İtalya ve İspanya’nın gerisinde bir ligimiz var. İlerleme olacaktır, çünkü çok şey yapılabilecek kapasiteye sahip bir lig. Sonuçta geçmesi gereken bir süreç var” diye konuştu.

Belçikalı teknik adam, kaliteli futbolculardan kurulu bir takım olduklarını belirterek, taraftarların futbolcularıyla gurur duymaları gerektiğini söyledi.Galatasaray’da kendi futbol felsefesini uyguladığını dile getiren Gerets, ”Tabii ki bazı takviyeler bizi daha iyi hale getirirdi, ama yine de bu duruma gelinmesi ne kadar kaliteli bir kadromuz olduğunun göstergesidir. Taraftarımız onlarla gurur duymalı” şeklinde konuştu.

Avrupa’da başarılı olabilmek için Sarı-kırmızılı yönetimin bir plan yapması gerektiğini kaydeden başarılı çalıştırıcı, başarı için yüksek maliyetli transferlerin yapılması gerektiğini ifade etti. Sarı – kırmızılı takımın altyapısında çok kaliteli futbolcuların bulunduğunu kaydeden Belçikalı çalıştırıcı, gereksiz transfer yaparak yetenekli gençlerin önünü kapatmak istemediklerini

“HASAN ŞAŞ FUTBOLCULUĞU KADAR İYİ BİR İNSAN”

Erik Gerets, Vestel Manisaspor maçında bir grup taraftarla sözlü tartışma yaşayan Hasan Şaş’ın stres yaşadığını belirterek, ”Üniversitenizde keşke anti stres bölümleri olsa da Hasan’ı oraya biraz derse göndersek. O futbolculuğu kadar iyi bir insan. Tabii ki yine aramızda olacak” şeklinde konuştu.

-”HAKEMLERLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİM DEĞİŞİK”-

Erik Gerets, Türkiye’deki hakemlerle ilgili görüşlerinin değişik olduğunu belirterek, şunları söyledi:

”Bu konuda çarpıcı açıklama zararlıdır. İkinci yarıdan itibaren de biraz daha kararların düzeldiğini görüyoruz. Hakemlerle ilgili olumlu ve olumsuz düşüncelerim var. Olumsuzları söylememe gerek yok, ama olumlu olarak ise son Vestel Manisaspor maçının hakemi Oktay Demiray’la yaşadığım şeyler var. Daha önceki bir maçta elimi sıkmaması polemik nedeni olmuştu. Son maçtan sonra ise yanıma gelip özür diledi ve görmediğinden dolayı elimi sıkmadığını iletti. Bu tabii ki şık bir davranış.”