‘Fenerbahçe’de gol kralı olurum’

Fenerbahçe'nin sezon başında Konyaspor'dan transfer ettiği Zafer Biryol, Fenerbahçe'de daha rahat gol kralı olabileceğini söyledi.

Takımının Antalya kampında yaptığı antrenmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Zafer, sarı-lacivertli forma altında Denizlispor’a karşı 10, Gaziantepspor’a karşı ise 20 dakika forma giydiğini dile getirerek, ”Özellikle Gaziantepspor maçında Fenerbahçe’nin büyüklüğünü anladım. Bu karşılaşmada büyük bir takımda oynamanın farkını anladım. Çünkü maçta çok gol pozisyonu yakalamıştık” diye konuştu.

Konyaspor’da gol kralı olduktan sonra Fenerbahçe’de yedek kalmanın kendisine acı verdiğini belirten, golcü futbolcu, ”Gol krallığından yedeğe düşmek acı veriyor, ama çalışanın kazanacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Ligin ilk yarısında forma giyme şansı yakaladığı dönemlerde sakatlık yaşadığını dikkat çeken Zafer, şunları söyledi: ”İkinci yarıda aynı şansın geleceğine inanıyorum. İlk yarıda sakattım. İkinci yarı yeniden forma için şans olacaktır. Ben de bu şansı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum. Kampın sonuna kadar tamamen hazır olacağım. Kampın ilk günü yoğun geçti, ama dün ve bugün daha hafif geçiyor. Sakatlığın olmaması da güzel. Her şey iyi gidiyor.”

Fenerbahçe’ye sakat geldiği yönünde çıkan haberlere de değinen tecrübeli oyuncu, ”Takıma sakat gelmedim. Transferimin ardından ilk 4 gün antrenmanlara çıktım. Sonra sakatlandım. İyileştikten sonra bir daha sakatlandım ve takımdan 4 ay uzak kaldım” diye konuştu.