Fenerbahçe’de Guiza paniği!

Fenerbahçe, tartışılan golcüsü Güiza'ya sözleşme uzatmayı teklif etti.

Sözleşmesi 2012 yılında sona erecek Daniel Güiza için yönetim, ilginç bir planı devreye sokuyor. Sezonun bitimiyle birlikte Fenerbahçe’de 2 yıllık sözleşmesi kalacak olan İspanyol golcüye sözleşme uzatma teklifi götürüldüğü ileri sürüldü.

Sarı-lacivertlilerin bu teklifi, Güiza’nın son 2 yıllık ücretini ödeyerek serbest kalmaması için yaptığı bildirildi. Güiza 30 yaşında olduğu için sezon sonunda 2 yıllık ücretini kulübe ödeyerek serbest kalabilecek. Fenerbahçe’den yıllık 3.5 milyon Euro alan futbolcu, 7 milyon Euro’yu verdiği takdirde istediği kulübe gidebilecek. Daniel Güiza’yı alırken kulübü Mallorca’ya 15.5 milyon Euro bonservis ücreti ödeyen Fenerbahçe, bu futbolcudan zarar etmemek amacıyla böyle bir girişimde bulundu.

Ancak Güiza’nın en ciddi talibi Manchester City’den ise 2.5 milyon Euro’luk bir teklif geldi. Şimdilik çok ciddi bir teklif olmasa da yöneticiler, özellikle Dünya Kupası’nın ardından Güiza’nın fiyatının artacağını düşünüyor.

Atletico Madrid’in Agüero’yu bu sezon yüksek bir bedelle Chelsea’ye satması ihtimali bir hayli yüksek. İspanyol ekibinin Agüero’nun yerine düşündüğü ilk isim de Güiza.

HEDEF ZARARI AZALTMAK

Fenerbahçe sezon sonu itibariyle Güiza’ya toplam 22.5 milyon Euro ödemiş olacak. Güiza 7 milyon Euro’yu ödeyip gittiğinde, sarılacivertliler 15.5 milyon Euro zarar edecek. Bu nedenle tek çıkış yolu, Güiza’nın 2010 Dünya Kupası’nda piyasa yapması ve daha yüksek bir bedelle elden çıkarılması.

Milliyet