Fenerbahçe’de Roberto Carlos rüzgarı esiyor

Fenerbahçe'nin yıldızı Roberto Carlos takımıyla ilk antrenmanına çıktı. Sambacı, şık hareketleriyle hayran bıraktı.

Roberto Carlos, Fenerbahçe’nin ilk idmanına çıktı. Sarı-Lacivertliler’in Avusturya kampına önceki gün katılan Brezilyalı futbolcu, dün akşamki çalışmada yer aldı.

İşte şık hareketleriyle herkesi kendine hayran bırakan Sambacı, sempatik tavırlarıyla da dikkat etti.

Carlos'dan basın toplantısı

Fenerbahçe'nin süper starı Roberto Carlos kampa henüz dün katılırken, basın mensuplarının yoğun talebi üzerine bu sabahki idmanın ardından basın toplantısı düzenledi.

Sözlerine; Brezilya Milli Takımı'ndaki arkadaşlarına Fenerbahçe ve İstanbul ile ilgili bilgiler verdiğini ve İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu belirterek başlayan Carlos, "Arkadaşlarım kulübümü sordular. Ben de Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu söyledim. İstanbul'la ilgili de bilgi almak istediler.

Çünkü fazla bilgileri yoktu. Onlara İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu. Türkiye'de futbolun bir hayat tarzı olduğunu söyledim. Ayrıca Fenerbahçeli taraftarların imza törenindeki coşkularını anlattım ve hepsi çok şaşırdılar" dedi.

"FENERBAHÇE'Yİ VE BURADAKİ BREZİLYALI OYUNCULARI TANIYORUM"

Transfer olmadan önce Fenerbahçe'nin birkaç maçını izlediğini ve takımdaki Brezilyalı oyuncuları tanıdığını ifade eden Roberto Carlos, "Brezilyalı futbolcuların hepsini önceden tanıyordum. Takımın bir kaç maçını önceden izledim ve takip ettim. Bu yüzden takımla ilgili fikir sahibiydim" diye konuştu.

Brezilyalı futbolcu ayrıca, takım arkadaşlarının hepsinin teknik olarak çok iyi futbolcular olduğunu ve takımın teknik kapasitesinin giderek daha iyi olacağını söyledi.

Bir basın mensubunun, "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak mısınız? Başarı sağlanamazsa bu seni nasıl etkiler?" şeklindeki sorusuna ise yıldız futbolcu şu yanıtı verdi: "Şu an kiminle oynayacağımızı bilmiyoruz. Ben takımıma güveniyorum. Çok kaliteli bir ekibiz.

Tecrübeli oyuncuların takıma daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu kupayı 3 kez kazandım. Neler yapacağımızı biliyorum. Eleme maçlarına çok iyi hazırlanmamız gerektiğini biliyorum. Korkulacak birşey yok. Çok güzel başarılara imza atacağız."

"İÇİMDEKİ FUTBOL ATEŞİ SÖNMED˜"

İçindeki futbol ateşinin hala sönmediğine dikkat çeken Carlos, "Real Madrid'te yakaladığımız başarıları ve kazandığımız kupaları burada da kazanacağız. İçimdeki futbol ateşi devam ediyor. Başarılı olmak için elimden geleni yapacağım. Başarıya henüz doymadım" ifadelerini kullandı.

Avrupa Şampiyonası'nda eski takımı Real Madrid ile eşleşmeleri durumunda çok güzel bir ortam olacağını söyleyen Carlos, "Tabi ki sahaya kazanmak için çıkacağız ve kazanacağız" dedi.

KAPTANLIK KONUSUNDAKİ AÇIKLAMALARI…

"Fenerbahçe'da kaptanlık düşünür müsün?" sorusuna ise başarılı futbolcu, "Fenerbahçe'de tabi ki kaptanlık yapmak çok büyük bir onur verirdi. Ama takımda Alex ve Aurelio var. Zaten saha içinde kaptanlık yapacağız" şeklinde konuştu.

"RONALDO BENİ ARADI"

Ronaldo'nun Fenerbahçe ile transfer dedikoduları çıktığı sıralarda, kendisini aradığını vurgulayan Carlos, "Ronaldo beni aradı ve burayla ilgili bilgiler aldı. Fakat o Milan'da çok mutlu. Bence oradan ayrılması çok zor olur" dedi.

Türkiye'deki yabancı sınırlamasının o kadar da önemli olmadığını ifade eden Carlos, "Bence takıma gelen yabancının kalitesi daha önemli. Bunun Brezilya'da bir çok örneği var. Futbolcular Avrupa'ya gidip tekrar geri dönüyorlar. Bence takıma gelen oyuncunun kalitesi daha önemli" diye konuştu.

Roberto Carlos, Fenerbahçe Dergisi'ni yalanladı

Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos düzenlediği ilk basın toplantısında birbirinden ilginç açıklamalar yaptı. Fenerbahçe'ye geleceği öne sürülen Ronaldo ile dün yaptığı konuşmayı aktaran Carlos, "Galatasaray'a alerjim var" şeklinde kendi ağzından yayınlanan sözleri yalanlayan ifadeler kullandı.

Fenerbahçe'nin resmi yayın organı Fenerbahçe Dergisi'nin temmuz sayısında Roberto Carlos'un ağzından, "Galatasaray'a alerjim var" şeklinde esprili bir açıklamaya yer verilmişti. Habere göre İstanbul'da sağlık kontrolünden geçen Carlos'a doktoru "Herhangi bir alerjin var mı?" diye sormuş yıldız futbolcu da "Evet, Galatasaray'a" diye cevap vermişti.

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Roberto Carlos'a gazetecilerin bu açıklamayı hatırlatması üzerine beklenmeyen bir cevap veren Brezilyalı yıldız oyuncu, Fenerbahçe dergisinde yayınlanan röportajındaki açıklamayla ilgili, ''Bu soru beni şaşırttı, ben her zaman bu konularda ciddiyimdir, hep işimi yaparım, beni hiçbir zaman ne hakemle ne de rakiple ilgili yorum yaparken görmeyeceksiniz. Benden hiçbir zaman böyle şeyler duyamazsınız." diyerek adeta kendi kulübünün resmi yayın organını yalanladı. Galatasaray ile fazla birşey bilmediğini bundan sonra hem Galatasaray hem de diğer rakiplerini takip edeceğini ifade etti.

– "RONALDO MİLAN'LA ANLAŞTI, TÜRKİYE'YE GELMEZ" –

Roberto Carlos, Fenerbahçe'nin transfer gündeminde olduğu öne sürülen Ronaldo ve Adriano hakkında da açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı oyuncu, "Dün Ronaldo ile telefonla görüştüm. Milan ile sözleşmesi sürüyor. Türkiye'ye geleceğine inanmıyorum'' dedi.

Carlos "Adriano ile görüştün mü?" sorusuna ise "Hayır" diye cevap verdi.

Fenerbahçe'de kaptanlık yapmanın büyük bir onur olacağını söyleyen Carlos, "Ama bu takımda benden daha eski oyuncular var. Ama zaten kaptan olmasam da saha içinde bir kaptan gibi olacağım." dedi.