Fenerbahçe’den ‘fahişe’ye cevap!

Haldun Boysan Beşiktaş derbisinin ardından Fenerbahçe'ye hakaretler yağdırmış, Emre'ye fahişe demişti. Kulüp o sözlere cevap verdi.

Beşiktaşlı sinema oyuncusu Haldun Boysan’ın derbi sonrası Fenerbahçe’ye sarf ettiği ağza alınmayacak küfürlerle dolu konuşmasına kulüpten yanıt gecikmedi.

Kanaryalar’ın “Sanatçı kime denir?” başlığıyla resmi siteden yapılan açıklama şöyle:

Sanatçı; duruşuyla, fikirleriyle, olaylara ve hayata bakış açısıyla topluma örnek olan; davranışları ve konuşmalarıyla insanlığa bir şeyler kazandırma çabası içinde olan ve topluma ışık tutan insandır.

KÜFÜR SANATININ ÜSTADI

Sanatçı kimliği ile tanıdığımız Haldun Boysan; Beşiktaş maçı sonrasında 1903radyo.com adlı radyo istasyonuna telefon ile bağlanarak, yaşadığı hezeyanı ağzından

HALDUN BOYSAN’IN EMRE’YE ‘FUTBOL FAHİŞESİ’ DEDİĞİ SÖZLERİNİ DİNLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

dökülen küfürler ile ifade etmiştir. Yukarıda tanımlanan ve sanatçı niteliklerini yitirdiği her halinden belli olan Boysan’a sanatçı diyebilmek şu andan itibaren mümkün değildir. Eğer; ‘Hezeyanı küfürle ifade etmek’ bir sanat ise Boysan; ‘Küfür sanatının üstadı’ sayılmalıdır.

AHLAKSIZ AÇIKLAMALAR

Bir sanatçının sergilemesi gereken duruştan ve sahip olması gereken ahlaki bilinçten son derece uzak olan Haldun Boysan’ın yaptığı çirkin ve küfür dolu açıklamalar ı esefle kınıyoruz. Özrü olmayacak kadar ahlaksız açıklamalar yapan Haldun Boysan, bırakın sanatçı nitelikleri taşımayı ve insanlığa örnek olmayı; kendini bilen, akıllı, ahlaklı hiçbir insanın göstermeyeceği şekilde bir tavır sergilemiş ve tüm Türk halkına gerçek yüzünü göstermiştir. Bu konuşma ve tavırların normal bir insanın sahip olması gereken ruh haliyle uzaktan yakından ilgisi yoktur.

KENDİNİ HALA KURTLAR VADİSİ’NDEKİ ROLÜNDE SANIYOR

Haldun Boysan’ın, kendisini hala ‘Kurtlar Vadisi’nde oynadığı rolün etkisinden’ kurtaramadığı apaçık ortadadır. Rol aldığı dizide yansıtılan hayal dünyası ile gerçeği birbirinden ayırt edemediğini bizlere kanıtlayan bu konuşmaları yapan şahısa, sanatçı demek; sanatlarını, sanatçı ahlakı ve vizyonuyla icra eden ülkemiz sanatçılarına ağır hakaret olacaktır. Bunun ötesinde; bu davranışların sürekli tekrarlanması, bu kişinin akıl ve ruh sağlığının bozuk olduğunun en açık göstergesidir.

EMRE’DEN BAŞKANIMIZDAN VE TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİ

Haldun Boysan; sadece Başkanımız Aziz Yıldırım, futbolcumuz Emre Belözoğlu ve camiamızdan değil; tüm Türk halkından ve spor kamuoyundan derhal özür dilemelidir.

Ülkemizde, stadyumlarda yaşanan şiddet ve fanatizmi önlemek adına özel yasaların çıkarılarak mücadele edildiği bir dönemde; Boysan’ın bu çirkin konuşması ve tavrı, çıkartılacak olan yeni yasalara örnek teşkil edebilecek niteliktedir.

SPOR MÜSABAKALARINDAN ÖMÜR BOYU MEN EDİLMELİ

Bir radyoda; ahlaka aykırı şekilde ifadeler kullanacak kadar fanatik görüş ve düşüncelere sahip olan bir kişinin, her tür spor müsabakası ve spor alanından, ömür boyu uzak tutulması gerektiği ortadadır.

Kulübümüz ve iğrenç küfürlere maruz kalan kişiler, Haldun Boysan’a karşı kullanmaları gereken yasal haklarını; spor sahalarını ve spor dünyasını çirkinleştirmeye çalışanların yargı önünde hesap vermelerini ve cezalandırılmalarını sağlamak adına sonuna dek kullanacaklardır.
Ayrıca; yayını yapanlar hakkında da RTÜK nezdinde her türlü girişimde bulunulacaktır.

FEDERASYON SESSİZ KALMASIN!

Kamuoyunun da; Haldun Boysan’a gereken tepkiyi göstereceğine inanıyoruz.

Bu şahsın galiz küfürlerine maruz kalan; Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı ve hakem camiasının kendilerine yapılan bu saldırıya sessiz kalmadıklarını görmek istiyoruz.