Fenerbahçe’den TFF’ye sert tepki

Fenerbahçe Kulübü, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in bugün yaptığı basın toplantısındaki açıklamalarına tepki gösterdi.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden, ”Yakıştıramadık” başlığıyla yapılan açıklamada, ”Ezeli dostumuz ebedi rakibimiz Galatasaray Kulübü eski başkanlarından Sayın Özhan Canaydın’ın vefat haberini aldığımız bir günde, TFF Başkanı Sayın Mahmut Özgener’in kulübümüz başta olmak üzere bazı Süper Lig kulüplerini ve yöneticilerini hedef alan ifade ve yorumlarını bir kat daha fazla üzüntü ile karşıladık” denildi.

Kulüp açıklamasında daha sonra şu ifadelere yer verildi:

”Türk sporunun önemli isimlerinden biri olan Sayın Canaydın’ın daha cenazesi defnedilmemişken, spor ailesinin karşılıklı olarak taziyeleri kabul ettiği bir günde TFF başkanının basın toplantısı düzenlemesini ve açıklamalarda bulunmasını yadırgadığımızı ve TFF Başkanlık makamına yakıştıramadığımızı belirtmek isteriz.

Sayın Özgener’in açıklamaları ve kulübümüz ile ilgili olaylara dair spor kamuoyunu yanıltma ve yanlış yönlendirmesi ile ilgili değerlendirmemizi bu hafta içinde düzenleyeceğimiz basın toplantısı ile kamuoyuna bildirmek isteriz.”