Fenerbahçe’den Türkiye Gazetesi’ne yalanlama

Fenerbahçe Kulübü, bugün Türkiye Gazetesi'nde yayımlanan "Fener'de para bitti" başlıklı haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, taraftar kart uygulamasıyla kulübe sıcak para girişi sağlanacağı ve Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım’ın yönetim kuruluna girecek üyelerden 1 milyon dolar alacağı şeklindeki haberin gerçek dışı olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, haberde iddia edildiği gibi kaptan Ümit Özat’ın yerli futbolcuların alacakları için Başkan Aziz Yıldırım’la bir görüşme yaptığı şeklindeki iddiaların da gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:” 1- Fenerbahçe Spor Kulübü, uzun süreden beri kendi kendine yetecek mali kaynakları yaratmak amacıyla sürdürdüğü çalışmalarda son derece önemli gelişmeler kaydetmiş, önümüzdeki dönemlerde hayal edilen bütçe rakamlarına çok öncelerden ulaşılmış ve bu doğrultuda mali sıkıntı da yaşanmamaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün mali bütçesi zaten her 3 ayda bir yapılan Divan Kurulu toplantısında denetçiler huzurunda açık ve net bir şekilde kamuoyuna bildirilmektedir. Hiçbir maddi sıkıntı içerisinde olmayan kulübümüzde Başkanımızın, yönetim kurulunda görev alacak üyelerden para istemesi durumu da abesle iştigaldir. Bu işleyişten bihaber olan gazetecilerin, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü bu pozisyona sokma girişimleri de böylelikle boşa çıkmaktadır.

2- Taraftar Kart uygulaması dünyadaki diğer spor kulüplerinin bir uygulaması olup Türkiye’de yaygınlaştırılması anlamında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün ilk ciddi girişimdir. Önümüzdeki dönem Fenerbahçe camiası içinde, içeriğinin daha da zenginleştirilmesiyle Taraftar Kartsız Fenerbahçeli kalmayacaktır. Bu kart, her taraftarımız için tescilli bir Fenerbahçeli kimliği niteliğindedir. Dolayısıyla bu yoldan gelecek maddi kaynakların boyutu, verilen hizmetler karşılığında cüzi kalmaktadır.

3- Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı’ndaki yerli-yabancı tüm profesyonel oyuncularımıza ödenen prim, maaş, taksit ve her türlü ödeme belli bir program ve oyuncu ile karşılıklı olarak imzalanan anlaşmalarla yapılmaktadır. Her oyuncu, sözleşmesi gereği kulüpten alacağını her ayın son günü otomatik olarak almaktadır. Nitekim bugün de sabah saatlerinden itibaren, önceki aylarda olduğu gibi tüm şubelerimizdeki profesyonel sporcularımızın ödemeleri yapılmıştır.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nü başka spor kulüpleriyle karıştırma gayreti içinde olan basın görevlilerini bir kez daha doğru ve gerçek kaynaklar kullanarak belgelerle haber yapmaya davet ediyoruz. Türkiye Gazetesi’nin yayınladığı bu yazı, bu anlamda “haber” niteliğinde hiçbir nitelik taşımamaktadır. Tamamen yalandır.”