Fenerbahçeli Alex’ten snowboard tepkisi

Turkcell Süper Ligi'ne kar nedeniyle verilen ara nedeniyle eşi ve çocuklarıyla Kartalkaya'ya giden yıldız futbolcu Alex, gazetecilerin isteği üzerine snowboard ile poz vermişti.

“Bazı kişilerin yalan üretme gücüne şaşırmamak elde değil. Ailemle gezmeye gitmiştik – bu arada orayı çok sevdim, en kısa zamanda tekrar gideceğim-. Orada bizim için yeni olan karla tanıştık, çok eğlendik, gazeteciler snowboard ile poz vermemi istediler. Onların bu isteğini yapmak istedim ama olan bana oldu. Bu fotoğrafı aldılar, altına da benim sorumsuzca davrandığımı, şayet ayağım kırılırsa Fenerbahçe’nin hakkını nasıl ödeyebileceğimi filan yazmışlar. Tek kelimeyle saçmalık! Ben karı yeni görüyorum, adamlar benim snowboard yaptığımı yazıyorlar! Ben karda kaymasını da bilmem, snowboard yapmasını da. Biliyor olsam da ailemi ve kariyerimi tehlikeye atacak böyle bir riske girmem. Delilik yapacak gençlik çağımda bile ben böyle bir tehlikeye girmedim ki şuanda 28 yaşında biri olarak yapayım.”

Brezilyalı oyuncu, “Beni en çok üzen şey ise gazetecilerin isteğine kibarca karşılık vermek istemiş olmama rağmen kötü maksatlı bir haberin kurbanı oldum. Şayet onların bu isteğini yapmasaydım, bu seferde benim basınla iyi ilişki kuramadığımı, eğitimsiz olduğumu filan yazarlardı. Her neyse, bu da bana bir ders olsun. Sadece istediğim Fenerbahçe taraftarı olayın gerçek yanını öğrensin ve kime inanacağını iyi bilsin” diyerek sözlerini tamamladı