Fenerbahçeli bayan boksör iddiallı

Türkiye Boks Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa organize edilen Türkiye Yıldız ve Büyük Bayanlar Ferdi Boks Şampiyonası, 25 ilden 118 sporcunun katılımıyla Sinop Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda devam ediyor.

Rakibine maçı bıraktıran Sarı-laciverti boksör Gülsüm Tatar, “Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak. Buralardaki maçlar bizim için antrenman. Kendime güveniyorum. Hedef büyük olmalı ki, başarı da ona göre sağlanmalı” dedi. Fenerbahçe Boks Takımı Antrenörü Süleyman Öztürk ise tüm hedeflerinin Avrupa’da şampiyon olmak olduğunu belirterek, “Yolumuza devam ediyoruz. Bugün Gülsüm’ün maçı vardı. Gülsüm bu maçında rakibine ilk rauntta bıraktırdı. Ben Gülsüm’den altın madalya bekliyorum. Şampiyonaya 3 bayan getirdik. Sporcularımız Sinop’tan şampiyon olarak ayrılacak. Gülsüm’ün de dediği gibi burası bizim için sadece bir antrenman niteliği taşıyor” diye konuştu.

25 ilden yaklaşık 118 sporcunun katıldığı ve Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen şampiyonanın 3. gününde kilolarına göre bir üst tura çıkan sporcular şöyle:

“Büyükler 50 kiloda; Ayşe Yavuz (İzmir), Hasibe Erkoç (Ankara). 54 kiloda; Ayşe Taş (İstanbul), Songül Derinoğlu (Ankara), Şengül Coruk (Çankırı), Sabriye Şengül (Trabzon). 57 kiloda; Gonca Yılmaz (Ankara), Gül Nagehan (Kocaeli). 60 kiloda; Gülsüm Tatar (İstanbul), Deniz Işık (İstanbul). 63 kiloda; Perihan Vurkan (Çankırı). Yıldızlar 44 kiloda; Öznur Kartal (Ankara), Fatma Başıbüyük (Çorum). 54 kiloda; Ayşe Şahin (Ordu), Nazlı Ayçiçek (Trabzon).”