Fenerbahçelileri kızdıran karar!

PFDK'nın Galatsaray'a verdiği cezayı beğenmeyen Fenerbahçe, çarpıcı açıklamalar yaptı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, Galatasaray-Ankaragücü maçı sonrasındaki olay için sadece para cezası vermesi, Fenerbahçe Yönetimi’ni kızdırdı.

İşte sarı-lacivertli ekibin PFDK için yayımladığı zehir zemberek açıklamadan satır başları:

Kesinlikle tarafsız olması ve kulüp-kişi-kurum ayırt etmeksizin; önündeki yasalara uygun şekilde hareket etmesi gereken bu kurul eğer ‘münferit’ kararlar verir ve verdiği bu kararlar da tutarlı ve adaletli olmaktan uzaklaşırsa; o zaman futbol dünyasının adalet terazisi bozulur.

– Polis kamerası tarafından çekilen görüntülerde tüm kamuoyunun izlediği; Ali Sami Yen Stadyumu’nda bir taraftarın, herkesin gözü önünde önce dövülmesi sonra da tribünden aşağıya atılması olayının adeta üzerini örtmeye yönelik bu son karar, hangi TFF talimatına, yasalar tarafından belirlenmiş- sabitlenmiş hangi kurala ya da emsal karara uygundur?

– Sahaya pet şişe ya da madeni para atıldığı gerekçesi ile kulüplere saha kapatma cezası veren PFDK, nasıl olur da sahaya bir insanın atılmasını münferit olarak nitelendirerek para cezası ile geçiştirilebilir?

– Alınan bu son kararın altına, PFDK Başkanı sıfatıyla imza atan Sayın Reşat Bostan, Everton maçı sonrası PFDK üyesi olarak; kulübümüzün sahasının kapatılması yönünde karar vermiştir. Bostan, o günden bugüne kurallarda bir değişiklik olmadığına göre; görünen o ki o günden bugüne değişen tek şey Sayın Bostan’ın Fenerbahçe düşmanlığının dozudur.

– PFDK’nın münferit bir olay diyerek üzerini örtmeye çalıştığı bu olayda münferit olan bir durum varsa, o da PFDK’nın aldığı karardır.

Milliyet