Fenerbahçe’nin 19.07 bombası Fatih Tekke olabilir mi?

F.Bahçe'nin 1907'yi çağrıştırdığı bugün süper bir golcü transferini duyurarak taraftarı coşturması bekleniyor.

Yönetimin Fatih Tekke’yi açıklayacağı öne sürülürken taraftarın gönlünde ise “Ronaldo” var.

Fenerbahçe yönetiminin, günlerdir büyük bir gizlilik içinde sürdürdüğü golcü transferindeki gelişmeleri bugün kamuoyuna duyurması bekleniyor. Çünkü bugün 19 Temmuz (19.07). Yani kulübün kuruluş tarihi 1907’yi çağrıştıran gün. 19.07, Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak bugün ilk kez kutlanacak. Yönetimin, bu büyük günde süper bir golcü transferini duyurarak, 25 milyon taraftarını coşturması bekleniyor. Fenerbahçe yönetiminin bugün yıllardır almak istediği Fatih Tekke’yi açıklayabileceği belirtiliyor.

Sarı-lacivertliler, yabancı kontenjanındaki sınırlamanın kaldırılmaması üzerine rotasını yeniden Fatih’e çevirdi. Önce her fırsatta Rusya’da mutsuz olduğunu açıklayan milli oyuncu ile görüşen yöneticiler, “Gelirim” yanıtını alınca Zenit’le temasa geçti. Fenerbahçeli iki yönetici dün Rusya’da Fatih’in kulübü Zenit ile masaya oturdu. Ruslar “Fatih’i göndermeyiz” dese de Fenerbahçe’nin müthiş teklifi karşısında yumuşadılar. Kulübe yakın kaynaklar büyük yol kat edilen bu transferin her an bitebileceğini açıkladılar.

TARAFTAR RONALDO’YU İSTİYOR

Fenerbahçe yönetimi, Fatih Tekke için Rusya’da görüşmeler yaparken, sarı-lacivertlilerin bugün açıklanmasını istediği süper forvet: Ronaldo.

Salı günü Roberto Carlos’un “Ronaldo beni aradı ve Fenerbahçe hakkında bilgi aldı” açıklaması, Fenerbahçelilerin Ronaldo umudunu artırdı. Yönetim, Ronaldo haberlerini yalanlasa da bu durum Carlos transferindeki yalanlama taktiğinin benzeri olarak yorumlandı.

İddialara göre Fenerbahçe, Ronaldo için Milan kulübü ile 9 milyon euro bonservis bedeli karşılığında el sıkıştı. Başka bir iddia ise sarı-lacivertlilerin, Ronaldo’ya da Roberto Carlos’a ödenen 4 milyon euro yıllık transfer ücreti verecekleri ve 2 yıllık sözleşme yapacakları şeklinde. Kulübe yakın kaynaklar da bu iddiaları doğruluyor.

FOTOMAÇ