Fener’den ayrılık 100. yıldan sonra

F.Bahçe Teknik Direktörü, kulübün 100. yılını kutlayacağı 2006-2007 sezonunun sonuna dek sözleşmesi olduğunu, çok ağır eleştirilmesine rağmen görev süresini tamamlayacağını belirtti.

F.Bahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Almanya’nın Die Welt gazetesine verdiği röportajda kendisi ve geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Alman hoca “2007 yılına kadar F.Bahçe ile sözleşmem var. Mukavele süremi burada doldurmak istiyorum” derken, “Neden Schalke’nin teklifini kabul ederek Almanya’ya dönmediniz?” sorusuna, “Benim Fenerbahçe ile sözleşmem devam ediyor. Bittikten sonra gelen tekliflere bakacağım. Gelecekte ben büyük bir takımda çalışmak istiyorum” açıklamasında bulundu.

SCHALKE’Yİ İSTEMİYOR

Daum, Schalke’nin ilginç ve karışık bir külüp olduğunu ifade ederken, “2007 F.Bahçe’nin 100. kuruluş yıldönümü. Kulüpte bunun için büyük hazırlık yapılıyor. Benim de önemli projelerim var. Böylesine bir dönemde başkan Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’yi bırakıp bir yere gidemem” ifadelerini kullandı. Alman hoca, bu sözleriyle sarı-lacivertli kulübün gelecek yıla çok iddialı hazırlandığının işaretini verdi.

ELEŞTİRİLERE ALIŞIĞIM

Alman hoca, 2-2’lik Beşiktaş maçından sonra “Daum şampiyonluğu kaybetti” şeklinde yorumlar yapıldığını da belirterek, “Dünyanın her yerinde eleştiriler var. Ancak Türkiye’de her şey çabuk değişiyor. Bir gün idam ediliyorsunuz, ertesi gün göklere çıkarılıyorsunuz. Ben bunlara alışığım. Sağlıklı düşünmeye çalışıyorum” diye konuştu. Daum, Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Jurgen Klinsman için de “Gençleri kadroya alsın” diye tavsiyelerde bulundu.

Bu arada Almanya’nın Dünya Kupası finallerine 100 gün kala İtalya ile yaptığı özel maçta farklı yenilmesinin ardından Daum’un yeniden Milli Takım teknik direktörlüğü için adının geçtiği ileri sürüldü. 16 yıldır Dünya Kupası finallerinde kupayı kazanamayan Almanya’nın ülkesinde düzenlenecek turnuvada şampiyonluğa ulaşabilmesi için Daum’un takımın başına gelmesi konusunda yoğun istek bulunduğu bildirildi.

Ahmet BIYIKLI
Taraftar elmas parlatacak

Düşüşe geçen F.Bahçe’de taraftarlar teknik heyet ve futbolculara moral için harekete geçti F.Bahçe’nin puan kayıpları taraftarları harekete geçirdi. Teknik direktöre yapılan eleştirilerin futbolcular üzerinde oluşturduğu olumsuz havayı dağıtmak amacıyla bir eylem başlatılıyor. Taraftarın birlik bütünlük içinde takıma ve teknik kadroya sahip çıktığını göstermek amacıyla, Antu, Fenerlist ve F.Bahçeliler Derneği kod adı altında “Elması Parlatmak” eylemi yapılacak. Taraftarlar cumartesi Samandıra’da teknik heyet ve futbolcuları Kayseri’ye alkışlarla uğurlayacak.

Anelka’ya geçer not

F.Bahçeli Anelka, Fransa Milli Takımı’na ısınıyor. Yıldız futbolcu, 45 dakika forma giydiği Slovakya maçında başarılı performansıyla alkışlanırken, girdiği 2 gol pozisyonunu ise değerlendiremedi. Anelka’nın oynadığı ilk devre 0-0 sonuçlanırken ikinci yarıda Slovakya maçı 2-1 kazandı. Teknik direktör Domenech’in oyunundan memnun kaldığı Anelka’ya 2006 Dünya Kupası kadrosunda da yer vereceği bildirildi. Fransız yıldız, ülkesinin Dünya Kupası finallerinde başarılı olacağına inandığını belirtti.

Havalimanında soğuk rüzgarlar

Ali Sami Yen’deki G.Saray-F.Bahçe maçı öncesi Gerets ile tokalaşmak isteyen Daum, Belçikalı hocanın soğuk tavırlarıyla karşılaşmıştı. Gerets, bunu “Bizde maç öncesi tokalaşma yoktur” diye açıklamıştı. İki hoca, milli maç sonrası İstanbul dönüşü yine karşılaştı. Daum, Gerets’in masasına yöneldi, o ise istifini bozmayınca selamlaşma olmadı. Daum, vatandaşı Stumpf ile sohbet ettikten sonra yoluna devam etti. İkilinin uçağa giden otobüste de birbirlerinden uzak durmaları dikkat çekti.