Fener’den gövde gösterisi

Fenerbahçe, 100. yılını muhteşem gösterilerle kutlamaya devam ediyor.

Sarı-lacivertliler, kulübün kuruluş tarihi 1907 rakamları ile aynı olan ve geçtiğimiz yıllarda Dünya Fenerbahçeliler Günü olarak kabul edilen 19.07 (19 Temmuz) tarihini bu yıl görülmemiş bir etkinlikle kutluyor. Sarı-lacivertliler bu akşam Kadıköy Bağdat Caddesi’nde Festi firmasının hazırladığı ışıklandırma ve şovlar eşliğinde mini Rio Karnavalı’yla yine büyük bir gövde gösterisi yapılacak.

Bugün yapılacak gösterilerde 50 araçlık bir konvoy kullanılacak. Araçların üzerinde ateş dansı, piyano üzerinde dans gibi çeşitli şovlar sunulacak ve Rio Karnavalı’nda olduğu gibi samba gösterisi yapan dansçılar bulunacak.

MALİYET 1.5 MİLYON EURO

Daha önce Şükrü Saracoğlu Stadı’nın çevresini ışıklandıran ve şampiyonluğun ardından stadında dev bir şov yapan F.Bahçe, bu kutlamaların 3. aşamasını bugünkü törenle tamamlayacak. Tüm bu etkinliklerin toplam maliyeti, yaklaşık 1.5 milyon euro tutarına ulaştı.

Bu arada, Bağdat Caddesi’ndeki ışık festivalinden hoşlanmayanlar da var. Caddeden geçen G.Saraylı ve Beşiktaşlılar “Buradan geçmek zorunda mıyız, biz böyle ışıklandırma ve F.Bahçe ambleminin altında olmak istemiyoruz” gibi serzenişlerde bulunuyorlar.

Öte yandan, bugünkü kutlamalarda F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ağzından sürpriz bir transfer açıklamasının çıkıp çıkmayacağı da merakla bekleniyor. Taraftarların yoğun ilgi gösterecekleri kutlamaları Reuters ve AP ajansları da takip edecek. Gösteriler F.Bahçe TV’den canlı yayınlanacak.