Fener’e bir yıldız daha!

Aziz Yıldırım, sezon sonuna kadar kiralamak için Milan'la görüşmelere başladı.

Yıldız futbolcuyu sezon sonunda kadrosuna katmayı planlayan sarı-lacivertliler Devler Ligi’nde tur geçilince operasyonu öne aldı. Başkan Yıldırım, Zico’nun çok istediği Ronaldo’yu, sezon sonuna kadar kiralamak için harekete geçti.

F.Bahçe’de Ronaldo’nun transferi, Şampiyonlar Ligi’ndeki başarı üzerine öne alındı. Geçtiğimiz günlerde Milano’ya giden Başkan Aziz Yıldırım’ın, yıldız futbolcunun kulübü Milan’la detayları görüştüğü öğrenildi. Yıldırım’ın, Zico’nun da çok istediği Ronaldo için kiralama teklifi götürdüğü, anlaşma sağlanması halinde transferin devre arasında biteceği ifade edildi. Ronaldo’nun Milan’dan yılda 6 milyon euro ücret aldığı, F.Bahçe’nin de kalan ödemenin yarısını üstlenme koşuluyla yıldız futbolcuyu kiralama önerisi götürdüğü belirtildi.

TAPUSU SENEYE

Milan, sezon başından bu yana sakatlığı nedeniyle oynatamadığı Ronaldo’yu kiralamaya sıcak bakıyor. F.Bahçe, Brezilyalı futbolcuyu transfer edebilirse bu yıl hiç forma giymediği için Şampiyonlar Ligi’nde oynatabilecek. Yıldız futbolcunun, Zico ve R. Carlos’la da görüştüğü ve F.Bahçe’de oynama teklifine sıcak baktığı kaydedildi. Sarı-lacivertliler kiralamayı düşündükleri Ronaldo’yu, sezon sonunda sözleşmesi biteceği için bonservisiyle renklerine katacaklar. Yabancı kontenjanı dolu olan F.Bahçe yabancılardan birini gönderecek.

‘Yaşlandı’ diyenlerden rövanş almak istiyor

Tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselen F.Bahçe’de şimdi kura çekimi için geri sayım başladı. M.United, Sevilla, Porto, Barcelona, Milan, Real Madrid ve Chelsea gibi güçlü takımlardan biriyle eşleşecek sarı-lacivertilerde herkes kolayı seçerken Roberto Carlos eski takımıyla eşleşmeyi diledi. Brezilyalı yıldız, “Eğer kurada Real Madrid’i çekersek en iyi oyunumu oynayacağım. F.Bahçe’ye gelirken 34 yaşımda olduğumu söylüyorlardı. Karşımıza çıkarlarsa ne kadar genç olduğumu Real’e ve herkese göstereceğim” dedi. F.Bahçe’ye şans da getirdiğini belirten Carlos, “İlk hedefimizi gerçekleştirdik. Şimdi sıra yeni rakipte. Bu muhteşem taraftarla yapamayacağımız şey yok” diye konuştu.

Schuster’den Carlos itirafı

Real Madrid teknik direktörü Berd Schuster’den Roberto Carlos ile ilgili müthiş bir itiraf geldi. Sezon başından bu yana yaşadıkları en büyük sıkıntının Carlos’un yerini dolduramamak olduğunu belirten Schuster, “Malesef Real’e geldiğimde Carlos’u kaybetmiştik” dedi. Schuster, “Özellikle Carlos’un yerini doldurmak çok zordu. Biz de onun yerine oynayacak genç isimlere Real için oynamanın ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Sezon başında Roberto Carlos’u kaybetmesiydik herşey farklı olurdu” ifadelerini kullandı.