Fener’e kim gelsin

Teknik direktörlük için Felipe Scolari ve Fabio Capello’da umutlar zayıflarken, Zico, Eriksson ve Pekerman’ın isimleri ön plana çıktı.

Scolari’nin Portekiz’in başında kalacağının belirtilmesi, Capello’nun da Real Madrid ile flört halinde olması sarı – lacivertlilerin ümidini kırdı. Bu iki teknik adamın da Fenerbahçe’ye uzak olduğu ifade edildi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın yakın çevresine, ”Hocamız Dünya Kupası’nda” diye konuşması sonrasında adeta ”Hoca – toto” oynanıyor. Sarı – lacivertlilere en yakın adayın, Japonya’nın teknik patronu Zico olduğu ifade edildi. Brezilya ile yarın son maçını oynayacak olan Japonya’nın bu karşılaşmayla Dünya Kupası’na veda edeceği, Brezilyalı teknik adamın da görevinden ayrılacağı vurgulandı.

Fenerbahçe kulislerinde, Zico’da bir sorun çıkması durumunda İngiltere ile yollarını ayıracak olan Sven Eriksson veya Dünya Kupası sonunda sözleşmesi bitecek Arjantinli Jose Pekerman’la masaya oturulacağı ifade ediliyor.

Daum’dan teşekkür

Fenerbahçe’nin eski Teknik Direktörü Christoph Daum, sarı – lacivertlilere teşekkür mesajı gönderdi.

Bu sözlerinin kamuoyuna iletilmesini isteyen Alman çalıştırıcı, ”Fenerbahçe ile çalıştığım 3 yıllık süre içinde başta sayın Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere, yönetim kurulu üyelerine, büyük Fenerbahçe camiası ve taraftarına, özveri ile çalışan futbolcularına, tüm teknik ve yardımcı kadroya, değerli spor kamuoyuna, Fenerbahçe çatısı altında toplanmış tüm çalışanlara bana verdikleri destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Alman çalıştırıcı, şöyle devam etti: ”Tüm transferler sayın başkanımız, yönetim kurulu ve benim bilgim dahilinde aynı dili konuşarak yapılmıştır. Birlikte yakalanan başarıların ileriki dönemlerde artarak devam edeceğine inanıyor ve bunu tüm içtenliğimle temenni ediyorum.”