Fernandao ve Alex yattı

Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Brezilyalı oyuncular Fernandao ve Alex ile ilgilenmediklerini söyledi.

Trabzon’da görev yapmış 8 eski vali, Trabzonspor Müzesini ziyaret ederek, müzedeki kupalar hakkında asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu’ndan bilgi aldı.
Hacısalihoğlu ziyarette yaptığı açıklamada, Trabzon’da daha önceden görev yapmış olan valilerin ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, ”Trabzon’a büyük hizmetleri bulunan bu kadar değerli insanı bir arada görmekten dolayı son derece mutluyuz. Hepinizin hem Trabzon hem de Trabzonspor’a büyük hizmetiniz geçti. Kulübümüz bugün bu konumdaysa, büyük takımlardan biri olarak kabul ediliyorsa, yalnızca Trabzon halkının değil, devletin temsilcileri olarak başarılarda sizlerin de büyük katkınız olmuştur” diye konuştu.

Ziyaret anısına eski valilere, isimlerinin yazılı olduğu 61 numaralı formalar ile çeşitli ürünler armağan edildi.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hacısalihoğlu, kulübün menfaatleri doğrultusunda transfer pazarlıkları yaptıklarını, istenilen bedelleri vermeleri halinde istedikleri oyuncuları hemen getirebileceklerini ifada ederek, ”Trabzonspor’u sevenlerin biraz daha sabırlı olmalarını bekliyoruz. Aceleci davranarak yöneticileri yanlış yapmaya sevk etmesinler” dedi.

Önceki yönetimde gündeme gelen Brezilya’nın Internacional takımından Fernandao ve Alex ile ilgilenmediklerini belirten Hacısalihoğlu, ”Oyuncuların sıcak bakmaması ve kulüplerinin de aynı görüşte olması nedeniyle bu oyuncularda ısrar etmek Trabzonspor menfaatlerine bir fayda sağlamaz. Bu oyuncularla artık ilgilenmiyoruz” diye konuştu.

Hacısalihoğlu, transfer çalışmalarını özenle sürdürdüklerini ve aceleci davranmadıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

”Aceleci davranarak kulübün menfaatlerine bir zarar gelsin istemiyoruz. Basında yazılanları dikkate alıyoruz ama bunların etkisinde kalarak, acele ederek, hem yanlış hem de kulübün zarar göreceği hamle yapmak istemiyoruz. Hava tahmin raporu gibi bugünün transferi yarın olmadı gibi gereksiz ve uygun olmayan eleştirilerde ve isteklerde bulunmak kulübe zarar verir.”