Fethi Yaşar törenle görevine başladı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın 30 Mart Mahalle İdereli Genel Seçimi'nden zaferle çıkmasının ardından belediye başkanlığı önünde kutlama yapıldı.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın 30 Mart Mahalle İdereli Genel Seçimi’nden zaferle çıkmasının ardından belediye başkanlığı önünde kutlama yapıldı. Oyların yüzde 50,9’unu alarak rakiplerine açık ara fark atan Yaşar’ın belediye başkanlığını ikinci kez kazanması büyük bir coşkuyla kutlandı. Yaşar’ın mutluluğuna eşi Azize Yaşar, oğulları, gelinleri ve torunları da ortak oldu. Vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Yaşar, ilk olarak Atatürk büstünün önüne çelenk bıraktı. Mesai arkadaşlarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Yaşar, Yenimahalle’de kardeşliğin kazandığını vurguladı.

2009 seçimlerinde oyların yüzde 40,8’ini alarak Yenimahalle yönetimine geldiğini dile getiren Yaşar, “Bu seçimlerde Bütün Şehir Yasası ile Yenimahalle’den 13 mahallenin koparılması da sonuçları etkilemedi. Aksine Yenimahalle tarihinde en yüksek oyu 2014 yerel seçimlerinde alarak büyük bir başarıya imza attık. Onca iftiraya, yalana, saldırıya rağmen halk yine doğru dürüst hizmeti yeniden seçti.” dedi.

Yenimahallelileri ötekileştirmeden kucaklamaya devam edeceğini belirten Yaşar, siyasetin artık temizlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Temiz siyaset yapılmadan doğru, dürüst hizmet beklemenin imkansız olduğunu kaydeden Yaşar, şunları söyledi: “Vicdanınızı dinlediniz ve beni seçtiniz. Sözlerimi tutacağıma dair sizlere bu dönem de söz veriyorum. Eğitim, kültür, sağlık ve inançla ilgili gerçekleştireceğimiz projelerle hepinizi kucaklayıp, kaynakları Yenimahalle için kullanmaya devam edeceğim. Hepinizi çok seviyorum. Sevdam halk sevdası, sevdam Yenimahalle sevdası.”