Fethiye’nin tanıtımında katkıda bulunanlara ödül

CHP'liler, Fethiye'nin kültür ve sanatını yurtiçi ve yurtdışında tanıtan herkesi ödüllendirecek.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanlığı, turizm beldesini kültür ve sanat etkinlikleri ile dünya gündemine taşıyan ressam Alirıza Başarır ile Japonya, Almanya ve Belçika’da yayın yapan özel televizyonlarına ‘Yörük Obaları’ belgesel yapan Ramazan Kıvrak’a plaket verdi.

Kıvrak ve Başarır’ın plaketlerini ilçe Başkanı Emrah Doğu ile eski CHP Muğla milletvekili Sami Gökmen verdi. İlçe binasında yapılan plaket takdim töreninde konuşma yapan CHP Fethiye ilçe Başkanı Emrah Doğu, marifetin iltifata tabi olduğunu söyledi. Bundan sonra turizm beldesinin tanıtılması ve dünya gündemine taşıyan herkesi ödüllendireceklerini belirten Doğu, son yıllarda sahil turizmi yanısıra kültür turizmininde dünyada yaygın hale geldiği ifade etti.

Doğu, “CHP Fethiye ilçe örgütü olarak turizm şehrini kültür ve sanata ile tanıtan her bir bireyi ödüllendireceğiz. Ödüllendiriler her çalışma daha özgün projelere imza atar. Fethiyeli ressam Ali Rıza Başarır ‘Likya Esintileri’ resim sergisi ile Ramazan Kıvrak ise ‘Yörük Obaları’ belgesel dizileriyle ilçemizin kültür ve sanatını dünya gündemine taşımıştır.” dedi.

CHP’lilerin anlamlı jestinden dolayı duygulandıklarını ifade Kıvrak ve Başarır, “Fethiyeliyim” diyen herkesin turizm beldesini için yapacağı birşeylerin olduğunu söyledi.