Fidye için kaçırılan şahıs elleri ve ayakları zincirli şekilde bulundu

Rize'nin İkizdere ilçesi Güneyce beldesinde fidye için kaçırıldığı iddia edilen Rüştü Işık, güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonuyla kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Güneyce beldesinde fırıncılık yapan Rüştü Işık, 11 Mart 2006 Cumartesi günü saat 03.00 sıralarında fırına gitmek için evinden çıktı. Sabah fırında olmadığı ortaya çıkan ve kendisinden haber alınamayan Işık’ın ailesi jandarmaya başvurdu. Rüştü Işık’ın kaybolmasından 3 gün sonra, fırın sahibi abisi Ziya Işık’ı telefonla arayan kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, 3 gün içinde 50 bin dolar para hazırlamasını, daha sonra tekrar arayarak parayı nereye götüreceklerini söyleyeceğini, parayı vermemeleri halinde ise kardeşini bir daha göremeyeceklerini söyledi.

Işık’ın ailesinin jandarmaya başvurmasının ardından soruşturma başlatan güvelik güçleri, adı açıklanmayan bir kişiyi gözaltına aldı. Bu kişinin ifadesi doğrultusunda, Rüştü Işık’ın Rize merkez Çarşı Mahallesi’nde tutulduğu evi tespit etti. Operasyonda, kaçırılan Rüştü Işık, evde elleri ve ayakları zincirlere bağlı şekilde bulundu.

Olayla ilgili 1 bayan 8 kişi gözaltına alınırken 2 kişinin daha arandığı bildirildi.