FIFA sözcüsü ‘Bu olay son 20 yilin en büyügü’!

Isviçre'nin Zürih kentindeki Uluslararasi Futbol Federasyonlari Birligi (FIFA) Genel Merkezi'nde TSI 09.00'da basladi.

Herren, bugün baslayan ve FIFA Disiplin Komisyonu tarafindan yapilacak sorgulamada, 20 kisinin görüslerinin alinacagini ve bunun yarin aksama kadar sürecegini söyledi.
Sorgulamanin, Disiplin Komisyonu’nun Bahreynli 2. Baskani Bin-Khalifa Sheik Salman Bin Ibrahim baskanliginda yürütüldügünü ifade eden Herren, dosya ile ilgili kararin bu yil sonuna kadar verilemeyecegini, 2006 yilinin ilk 3 ayi içinde sonuçlandirilacagini ifade etti.
FIFA Sözcüsü Herren, davanin FIFA’nin kurulusundan bu yana 2. büyük, hatta son 20 yilin en büyük davasi olarak sekillendigini açikladi.
FIFA Sözcüsü, Türkiye-Isviçre arasindaki karsilasma sonrasi yasanan olaylari ise 1989 yilinda Rio’da oynanan Brezilya-Sili maçinda, seyirciler tarafindan atilan mermi ile saha içinde kafasindan yaralanan futbolcu Rochas Roberto’nun olayina esdeger oldugunu ileri sürdü. Herren, Türkiye-Isviçre maçinin dosyasinin genisligi nedeniyle bu olaydan daha da büyük oldugunu ifade etti.
Sorgular tamamlandiktan sonra FIFA’nin süreçle ilgili olarak 30 Kasim Çarsamba günü açiklama yapacagini kaydeden Herren, cezalarin ne olacaginin ise Disiplin Komisyonu’nun takdirine bagli oldugunu ifade etti.