FIFA’da Türkiye aleyhine bir hava yok

Futbol Federasyonu Baskani Levent Biçakci, FIFA Disiplin Kurulu'nda Türkiye aleyhine olumsuz bir havanin yasanmadigini açikladi.

Disiplin Kurulu’nda Türkiye aleyhine olumsuz bir havanin yasanmadigini kaydeden Biçakci, Disiplin Kurulu’nun Isviçre -Türkiye maçinda yasananlarla ilgili bilgi aldigini ifade etti.

Biçakci: “Olumsuz havayi lehimizi çevirdik. Istanbul’daki karsilasmanin aydinlanma toplantisiydi. Istanbul’da yasanan olaylarla ilgili bilgi ediniyorlar. Ben ve Emre’yi dinlediler. Su anda Emre kendi açisindan kurula bilgi veriyor.” seklinde konustu.

Federasyon Baskani, Disiplin Kurulu’nun, Isviçre Milli Takimi’nin havaalanina inisinden, maç sonrasi tünelde yasanan olaylara adi karisan futbolculara kadar yasananlarla ilgili ayrintili sorular sordugunu belirtti. Biçakci, söyle devam etti:” Bu süreçte maalesef Isveçre ve Türkiye basinindaki haberlerle ilgili olarak da sorularla karsilasiyoruz. Olaya önem veriyorlar. Isviçre’nin taraf olmasi da ayri bir önem tasiyor olay CAS’a kadar gidebilir. Durum ciddi. Ama biz tamamen bagimsiz Alman avukatlarla temsil ediliyoruz. Yasanilan olaylari açik yüreklilikle anlatiyoruz”

Levent Biçakci, bir gazetecininin, ” Kurul’da bizim için dezavantaj olarak görülen konular var mi?” seklindeki bir soruyu da su sekilde cevaplandirdi: ” Maçin Ukraynali gözlemcisi ve hakemi iddia edildigi gibi soyunma odalarinda birsey yasanmadigini söylediler. Bizim statta sahaya atilan maddeler ve Isviçreliler’in anonslar esliginde isliklanmasi dezavantajimiza. Tünelde yasanan kavgalar da bizim için dezavantaj tasiyor. Burada Isviçreliler kendilerine kötü muamele yapildigini ve taciz edildiklerini söylüyorlar”