Fıkra gibi cep mesajı trafiği

Başbakan Erdoğan'ın müşavirine gelen Kaymakamı görevden alın mesajı ve sonrası fıkraları aratmadı.

Kılıç’a mesaj geçen bir kişi, Aksaray’ın Eskil İlçesi Kaymakamı Mehmet Akif Celeb’in görevden alınmasını istedi. Kılıç ise mesaja, ‘Mesai bitimine kadar alınacaktır. Vali de alınsın mı birlikte?’ cevabını yazdı. Kılıç’a vatandaşın cevabı gecikmedi: ‘Hay Allah razı olsun. Vali kalsın, sadece kaymakam. Tekrar saygılar. Bütün Eskil olarak müjdeli haberinizi bekliyoruz.’ Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ahmet Şükrü Kılıç’ın, cep telefonuna geçen çarşamba günü mesaj çeken bir vatandaş, Aksaray’a bağlı Eskil İlçesi Kaymakamı Mehmet Akif Celeb’in görevden alınmasını istedi.

Adı açıklanmayan kişi, mesajında ‘Mehmet Akif Celeb. Aksaray/Eskil İlçe Kaymakamı. Bu kişinin Eskil’den alınması gerekir. Saygılarımla.’ diye yazdı. Kılıç, mesaja, ‘Mesai bitimine kadar alınacaktır. Vali de alınsın mı birlikte?’ diyerek cevap yazdı. Ancak, vatandaşın cevabı gecikmedi:
‘Hay Allah razı olsun. Vali kalsın, sadece kaymakam. Tekrar saygılar. Bütün Eskil olarak müjdeli haberinizi bekliyoruz.’ Kılıç, vatandaşla arasında geçen mesaj diyaloğunu bugün ‘siyasetinsesi’ adlı internet sitesindeki köşesine taşıdı. Mesajı çeken kişinin kimliğini açıklamayan Kılıç, yaptığı açıklamada, “Mesajı okuyunca gülme krizin girdim. Espri olsun diye yanımdakilerle birlikte cevap yazıp, valinin de alınmasını isteyip istemediğini sordum. Gelen cevap fıkraları aratmayacak cinstendi” dedi.