Fikret Orman: Demirören ile anlaşma yakın!

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, uzun süredir kulübünün gündeminde olan konu ile ilgili konuştu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "İlla yıldız gelecek diye Beşiktaş'ı borçlar içine sokmam. Böyle bir kompleksimiz yok" dedi.

Lig Radyo'ya konuşan Orman, "Beşiktaş zamanında Guti'yi, Queresma'yı, Almeida'yı, Simao'yu, Fernandes'i aldı ve beşinci oldu. Beşiktaş'ın paralarını asla sokağa atmayız. Teknik direktörümüz Slaven Bilic ve Futbol Direktörümüz Önder Özen transfer için çok yoğun bir tempoyla çalışıyorlar. 3-4 kişilik kontenjanımız var. Geçen sezon alınan 5+3 kuralında ısrarcıyız. Biz buna göre hazırlıklarımızı yaptık ve bu şekilde sürdürüyoruz" diye konuştu.

Sabah'ın hAberine göre; Orman; eski başkan, şu anki Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in kulüpten 103 milyon TL'lik alacağı için de şunları söyledi: "Yıldırım Bey ile uzun zamandır istişare ediyoruz. Çok fazla yol kat ettik. Mayıs ayındaki mali kongreye kadar Yıldırım Bey'in (Demirören) alacakları konusunda anlaşmış oluruz." Kulüpte görev alacağı haberleri çıkan Sergen Yalçın için de açıklamalar yapan Başkan şu yorumda bulundu:

"SERGEN'LE HİÇ GÖRÜŞMEDİM"

"Camiamızın içinden biri. Ne dolaylı ne dolaysız hiçbir görüşmem olmadı…" Orman, BJK TV'de göreve başlayan Erdoğan Aktaş içinse, "Fahri olarak görevi yürütüyor. Çok iyi Beşiktaşlıdır. Tüm desteğini veriyor" dedi.