Orman: Toplantıda endişelerimizi dile getirdik

Fikret Orman, bugün yapılan Kulüpler Birliği toplantısında endişelerini dile getirdiklerini söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bugün yapılan Kulüpler Birliği toplantısında endişelerini dile getirdiklerini söyledi.

Siyah beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman, katıldığı Kulüpler Birliği toplantısının ardından kulüp televizyonuna değerlendirdi, Başkan Orman, Kulüpler Birliği toplantısında herkesin medeni bir şekilde fikirlerini dile getirdiğini söyledi. Başkan Fikret Orman, "Verimli bir toplantı oldu. Kulüpler Birliği toplantısına uzun zaman sonra ilk kez katıldım. Kulüplerin muhatabı Türkiye Futbol Federasyonu'dur. Endişelerimizi dile getirdik, onlar da bize katıldıklarını söylediler." diye konuştu.

Hakem odası basmak gibi davranışlara tedbir alınmaması durumunda herkesin o yoldan ilerleyebileceğinin altını çizen Orman, şunları söyledi:

"Ben bir defa hakem odasının kapısına gittim. Geçen sezonki Galatasaray derbisinde. Hakem içerideydi. Yardımcısı bana hakemin sahaya çıkmak istemediğini söylemiş ben de kendisine teşekkür ederek oradan ayrılmıştım. Bunun dışında hiçbir zaman hakem odasına gitmedim. Bu işler prim alırsa herkes bu yola başvurur. Böyle olayların karşısında güçlü bir irade olmalı. Eğer o irade gösterilmezse biz de o yollara başvururuz. Türkiye Futbol Federasyonu, bunlara müsade etmeyeceklerini söyledi. O zaman mesele yok.

Maçlarımızdan özellikle 4., 5. ve 6. Hakemler çok maçın içinde oluyorlar. Telsiz konuşmalarıyla olayın içine giriyorlar. Ne hikmetse bu olaylar yalnız bizim maçlarımızda oluyor. Orta hakemleri günah keçisi ilan etmemeli. Hakem atamalarında da birçok yanlışlıklar var."

Türkiye Futbol Federasyonu'nun, önümüzdeki Haziran ayına kadar görevinin başında olacağını da belirten Başkan Orman, "Onların da iyi niyetli olduğunu herkes kabul ediyor. Kendilerine endişelerimizi söyledik. Tedbirlerin alınacağı belirtildi." dedi.

Futbolu güzelleştirmek için pozitif katkılar sunduklarını da belirten Başkan Orman, bunun desteklenmesinin gerektiğini, cezalandırılmasının ise doğru olmadığını ifade etti. Orman, verdikleri mesajların algılandığını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

DENİZ ATALAY: VERİMLİ BİR TOPLANTI OLDU

Beşiktaş As Başkanı ve TFF ile Kulüpler Birliği nezdinde Beşiktaş kulübünün temsilcisi Deniz Atalay da Kulüpler Birliği toplantısının verimli bir toplantı olduğunu söyledi.

Kulüp televizyonuna toplantıyı değerlendiren Atalay, "14 kulüp başkanı bizzat toplatıya katıldı. Türkiye Futbol Federasyonu başkanı, Merkez Hakem Kurulu başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu başkan yardımcısı da toplantıda hazır bulundu. Tüm kurumların bir araya geldiği verimli bir toplantı oldu. Tüm kulüpler sıkıntılarını dile getirdi. Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun rahatsızlıklarımızı dikkate alacaklarını düşünüyoruz." dedi.

Passolig ile ilgili sıkıntıların konuşulduğunu da belirten Atalay, "Yarın Cumhurbaşkanı ve Spor Bakanı ile Kulüpler Birliği'nin bir görüşmesi olacak. Orada da bu konular dile getirilecek." diye konuştu.

Toplantıda hakem odası basmanın doğru olmadığı düşüncesinin oluştuğunu ve dile getirildiğini de belirten Atalay, "Rahatsızlıkları birlik beraberlik içinde çözme mesajı verildi. Ligde 18 kulüp var. Fenerbahçe toplantılara katılmıyor. Sorunların birlikte çözülmesi gerekiyor. Bu oluşuma sahip çıkmak lazım. Türkiye Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'ne itibar ediyor. Federasyon başkanı birkaç kez toplantılara katıldı. Sorunları medya yoluyla konuşmaktan daha iyi bu toplantılar." diyerek sözlerini tamamladı.