Filenin Sultanları Japonya’dan döndü

İlk kez katıldığı Dünya Bayanlar Voleybol Şampiyonası'nda 10. olan (A) Milli Bayan Voleybol Takımı Japonya'dan döndü.

THY’nin tarifeli uçağı ile saat 04.30’da İstanbul’a gelen milli takım kafilesindeki oyuncular havalimanındaki mağazalardan bol bol alış veriş yaptı.

Milli Takım Antrenörü Reşat Yazıcıoğulları, yaşadıkları tüm sorunlara, sakatlıklara ve tecrübesizliğe rağmen dünyanın en iyi 10. takımı olduklarını belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bundan sonra da hep bu noktalarda kalmak istediklerini anlatan Yazıcıoğulları, ”2007 Avrupa şampiyonası finallerine direk katılıyoruz. 2008 Olimpiyat elemeleri var. 2010 Dünya Şampiyonası elemeleri var. Durmak yok” dedi.

Şampiyonanın en skorer oyuncusu olan Neslihan Demir Darnel de, çok büyük bir tecrübe kazandıklarını ifade ederek, sayı kralı olmasının sadece kendisinin değil takım arkadaşlarının da başarısı olduğunu vurguladı. Neslihan, hedef olarak gelebileceği en iyi noktaya gelmek istediğini kaydetti.

Milli takım kariyerini noktaladığını açıklayan takım kaptanı Özlem Özçelik ise, ”Burada çok büyük tecrübe kazandık. İnişli çıkışlı oyunlar sergiledik. Bir dahaki şampiyonalarda neler yapmamız gerektiğini artık biliyoruz. Bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Orada yemek problemi oldu, gidiş gelişlerde bazı sıkıntılar yaşadık’ diye konuştu.

– KAPTAN ÖZLEM: “KARARIMI VERDİM ARTIK DÖNÜŞ YOK” –

Milli takımı bırakma kararını tek başına aldığını söyleyen Özlem, ”Kimseye bir şey söylemedim. Zaten düşünüyordum. Uzun zamandır milli takımda mücadele ediyorum bu sene dünya şampiyonası girmeden bırakmak istemedim, arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemedim.

Şu anda kimse inanmıyor. Ben herkese söyledim. Bu artık değişmeyecek bir şey. Voleybol federasyonu başkanımızın görüşlerine de saygı duyuyorum. Hepsiyle tek tek vedalaştım bu kararımdan geri dönmem. Voleybol oynayarak değil ama milli takıma dönüp bir şekilde arkadaşlarıma yardımcı olmak onlarla birlikte turnuvaya gitmek isterim” şeklinde konuştu.