‘Filistinliler eziliyor dünya seyrediyor’

SP İl Başkanı Kılıç: "Filistinliler eziliyor, dünya seyrediyor" dedi.

Düzenlediği basın toplantısıyla İsrail’in Filistin’e karşı uyguladığı işgal ve vahşeti lanetleyen Kılıç, insanlık dışı katliamlara seyirci kalan başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kuruluşların da barbarlığın destekçisi ve suç ortağı olduğunu dile getirdi. Kalan Filistin topraklarını da işgal etmek amacıyla her fırsatta saldıran İsrail’in uyguladığı terörün son günlerde iyice arttığına dikkat çeken Şerafettin Kılıç, esir bir askeri kurtarma kılıfı altında bir halkı toptan cezalandırma ve yok etme saldırıları yapıldığını vurguladı.

Zaten ambargo altında bulunan bir halkın bütün insani ihtiyaçlardan mahrum bırakıldığına işaret eden Kılıç, bölgenin bütün alt yapısının tahrip edildiğini, elektrik ve suyun olmadığını, gıda ve ilaç sıkıntısının had safhada yaşandığını kaydetti. İnsan kanı dökmekten zevk alan İsrail askerlerinin Filistin topraklarını yakıp yıktığını, çocuk kadın demeden önüne geleni öldürdüğünü ifade eden İl Başkanı Kılıç, dünyanın bütün olanları sadece seyrettiğini söyledi. Kılıç, “Çok acıdır ki Dışişleri Bakanımız Abdullah Gül, İsrail makamlarından bu vahşetin durdurulmasını talep edeceği yerde Mahmud Abbas’tan İsrailli erin teslimini istemiştir. AKP, İsrail’in yaptıklarını tel’in edeceği yerde, iki tarafa da sükûnet çağrısı yapmıştır.” dedi.

Kılıç, Türkiye’nin İsrail’le bütün siyasi ilişkilerini derhal kesmesi çağrısında bulundu.

Filistin halkının maruz kaldığı katliamları büyük üzüntü ve dehşet içinde seyrettiklerini ama sessiz kalmadıklarını söyleyen SP İzmir İl Başkanı, parti genel merkezinin bütün bu zulme karşı Türkiye’nin ve Türk halkının tepki göstermesi için büyük bir organizasyon düzenlediğini bildirdi. İstanbul Çağlayan Meydanı’nda 9 Temmuz Pazar günü bu zulmü dünyaya duyurmak ve gerçekleri haykırmak için “Zulme Seyirci Kalma-İsrail’i Telin, Filistin’e Destek” mitingi düzenleyeceklerini belirten Kılıç, İzmir teşkilatı olarak bütün birimleri ve yönetimleriyle mitinge destek vereceklerini vurguladı.