Finansman sıkıntısı festivalleri vurdu

Adını Can Şenliği, Badem Festivali, Knidos Kültür Festivali gibi etkinliklerle duyuran Muğla'nın Datça ilçesi, bu yazı festivalsiz geçiriyor.

İlçede önce Badem Şenliği, ardından her yıl şair Can Yücel adına yapılan Can Şenliği ertelendi. Erteleme sebebi olarak finansman sıkıntısı gösterildi.

Yapılması beklenen Knidos Kültür Festivali de diğer iki etkinlik gibi ertelenirken bu defa sebep gecikme olarak açıklandı.

Festival komitesi toplanarak, gecikmenin sebeplerini tartıştı. Datça Kaymakamı Mustafa Kaya, festivalin sadece kaymakamlık değil, başta belediye olmak üzere bütün kurumlar tarafından yapılmasını istedi. Komite üyeleri bu görüşe katılırken önümüzdeki yıl daha iyi hazırlanılıp zamanında ve eksiksiz yapılması konusunda mutabakata vardı.

Knidos Kültür Festivali konusunda yapılan toplantıya katılan İl Genel Meclisi üyesi Ali Osman Kaya ise ertelemeye tepki gösterdi.

Kaya, “Hepinizi dinledim. Festivalin ertelenmesi için ileri sürdüğünüz sebeplerde haklı olabilirsiniz ama ben inanıyorum ki festival Can Yücel yaşarken yapılsaydı, bu komite erteleme kararı vermezdi.” diyerek tepki gösterdi.