Firari FETÖ’cü İstanbul’da yakalandı

TEM Şube Müdürlüğü'nde görev yapan ihraç komiser İlyas Turan yakalandı.

Fethullahçı Terör Örgütü ile bağlantılı olup TEM Şube Müdürlüğü’nde görev yapan ihraç komiser İlyas Turan yakalandı.

Kamuoyunda sözde Selam-Tevhid/Kudüs Ordusu terör örgütü soruşturması olarak bilinen; siyasetçilerin, üst düzey kamu görevlilerinin, iş insanı, gazeteci ve akademisyenlerin usulsüz olarak dinlendiği soruşturmada görev alan ve o dönem İstanbul TEM Şube Müdürlüğü’nde görev yapan ihraç komiser İlyas Turan, Silivri’de yakalandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, firari FETÖ/PDY mensuplarının yakalanmasına yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, hakkında ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 7 yıl 6 ay, ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan 4 yıl 12 ay olmak üzere toplamda 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İlyas Turan’ın Silivri’de saklandığı belirlendi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde komiserlik yaparken FETÖ bağlantısı tespit edilince meslekten ihraç edilen Turan’ın, yine FETÖ tarafından 2010-2014 yılları arasında yürütülen, yüzlerce mağdur, müşteki ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarını, dernek ve vakıfları herhangi bir gerekçe olmadan terörle ilişkilendiren sözde ‘Selam-Tevhid/Kudüs Ordusu Terör Örgütü’ soruşturmasında görev aldığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Turan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.