Fırat: ”Türkiye’de Cumhuriyet tehlikede değildir”

Dengir Mir Mehmet Fırat, kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, ”Türkiye’de Cumhuriyet tehlikede değildir, kimsenin de korumasına muhtaç değildir” dedi.

Fırat, partisinin Kocaeli teşkilatınca Dolphin Kültür Merkezi’nde düzenlenen ”41. Danışma Meclisi Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, kimsenin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini söyledi.

”Türkiye’nin bugün içerisinde bulunduğu şartların, AK Parti’ye yönelik bir komplo ya da bir nefretin sonucu olduğunun algılanmaması gerektiğini” ifade eden Fırat, biraz geçmiş yıllara gidildiğinde bu kavganın hep var olduğunun görüleceğini anlattı.

‘Nedir cumhuriyet; egemenlik hakkının, egemenliğin kaynağının doğrudan
halk olmasıdır. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ deniliyor ya bu cumhuriyeti ifade ediyor. Bundan hiç kimsenin şüphesi yok. Eğer bir Cumhurbaşkanı, Kayseri’deki bir tornacının oğlu ise bir Başbakan, bir küçük tekneyle kıt kanat büyütülmüş bir çocuk ise milletvekilleri, belediye başkanları, sıradan, halktan gelen insanlarsa bunların Cumhuriyete karşı olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz. Çünkü dayandıkları kaynak Cumhuriyet. O zaman Türkiye’de Cumhuriyet tehlikede değildir, hiç kimsenin de korumasına muhtaç değildir. Çünkü koruyan bu millettir.”