Fırtına Umut’a sahip çıktı!

Hayrettin Hacısalihoğlu, Kasımpaşa maçında Teofilo'ya uygun durumda pas atmayan Umut Bulut'a taraftarların tepkisini normal karşılamadıklarını söyledi.

Trabzonspor Asbaşkanı Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada, Umut Bulut’un Trabzonspor’un oyuncusu olduğunu ve 2 sezondur takımı sırtlayacak goller attığını belirterek, ”Tepkileri normal karşılamıyoruz. Kasımpaşa maçında iyi performans göstermedi ama kendi futbolcumuzu seyircimiz böyle ıslıklarsa, moralini bozarsa takımın hayrına olmaz. Daha hoşgörülü, sakin olunmalı” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Şanlıurfa’da yapacakları karşılaşmaya da değinen Hacısalihoğlu, ”Finale kalan takımların görüşleri alınıp saha belirlenir. Ancak öyle yapılmadı. Bizim bu konuda biraz alınganlığımız oldu. Şık olanı, finale kalan takımların görüşleri alınarak stadın belirlenmesidir. Açılım politikası doğrultusunda böyle bir maçın Şanlıurfa’da oynanması daha uygun görüldü” diye konuştu.

Maçın Şanlıurfa’da oynanmasına karşı olmadıklarını ifade eden Hacısalihoğlu, ”Trabzonspor’un Güneydoğu’da da çok taraftarı var. Onların desteği ile Trabzonspor, orada gerekli gücü, seyirci desteğini yanında bulacaktır” ifadelerini kullandı.

YENER: ”KUPAYI KAZANMAK İSTİYORUZ”
Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener ise Kasımpaşa maçında tarihi farkı yakalayabilecekleri pozisyonları bulduklarını belirterek, ”Golcülerin bencilliği herkesçe malum, bu futbolda olabilir. Ama ben biliyorum ki taraftarlar Umut’u seviyor ve ona güveniyor. Zaman zaman golcülerin bu tür iniş çıkışları olur. Ama maçın sonunda Umut, attığı golle kendini affettirdi” dedi.

Önlerindeki lig maçlarını tek tek düşünüp kazanmak istediklerini ifade eden Yener, şunları söyledi:

‘Türkiye Kupası hedefimiz daha büyük hedef. Final maçını kazanıp kupaya uzanmak istiyoruz. Bir Anadolu takımı olarak Anadolu’da kupa finali oynamak bizi gururlandırır. O bakımdan Şanlıurfa’da iyi bir final maçı oynayacağımızı düşünüyorum. İlk kez Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında kupa finali olacak. Umarım o kalitede güzel bir final olur ve kupayı kazanırız.”