Flaş! MHP’li belediyelere karne verilecek!

Milliyetçi Hareket Partili belediyelerin çalışmaları masaya yatırılıyor.

Milliyetçi Hareket Partili belediyelere karne verilecek. Parti yönetimi tarafından belediyelerin çalışmaları masaya yatırılıyor. Sadir Durmaz, MHP'li belediye başkanlarıyla bir araya geleceklerini belirtti.

Belediye başkanlarıyla geleneksel hale gelen istişare toplantısında,  "stratejik bütçe yönetimi", "alternatif finansman kaynakları" başlıklarının  konuşulacağını belirten Durmaz, şöyle devam etti:

"Önümüzdeki süreçte bütçeyi nelere tahsis etmeliyiz, ne yapmalıyız?  Belediyeler, sadece bütçeden aktarılan paylarla yetinmeyerek, alternatif olarak  neleri yapabilirler, ne gibi projeler geliştirerek, daha farklı birtakım kaynak  ve imkanlara kavuşabilirler? Geride kalan süreçte bütçeyi ne şekilde  kullanmalılar ki bu maksimum faydayı temin etsin. Vatandaş memnuniyetini esas  alan hizmetler neler olmalıdır? Belediye hizmetlerinin vatandaşa doğru tanıtımı  konularında değerlendirmelerimiz olacak."

Durmaz, toplantının açılışında ve kapanışında MHP Genel Başkanı Devlet  Bahçeli'nin de gündeme ilişkin geniş kapsamlı değerlendirme yapacağını bildirdi.

Seçim gündemli bir toplantı olmadığını, ancak buna yönelik  değerlendirmelerin de gündeme geleceğini aktaran Durmaz, "Önümüzde yaklaşık 1,5  yıl sonra  bir seçim var. Bizim eski belediye başkanlarımızdan birisinin  ifadesiyle söylemek isterim, seçimin, kiranın ve senedin günü çok çabuk gelir."  dedi.

Tüm siyasi partiler gibi hiçbir şeyi gözardı etmeden "seçim yarın  gelecekmiş" gibi hazır olmaları gerektiğini belirten Durmaz, toplantıda seçime  kadar olan süreci hem bütçe hem mali kaynaklar hem de algı yönetimi anlamında en  iyi ne şekilde yönetebilecekleri konusunun istişare edileceğini ifade etti.

Durmaz, toplantının en önemli tarafının belediye başkanları arasında  bilgi, tecrübe ve proje paylaşımına imkan vermesi olduğuna işaret ederek,  "Yaklaşan seçimler, yerel yönetimler ne taahhüt etmişlerdi ne kadarını  gerçekleştirdiler? Geriye ne kaldı? Belediyelerin çalışmaları incelenecek.  Başkanlarımızın büyük çoğunluğu faaliyetleriyle ilgili birtakım dokümanlarla  geliyorlar. Bilgilendiriliyoruz. Onları toparlıyoruz, burada arşivliyoruz.  Geçmişte ne taahhüt etmişlerse onlara bakıyoruz. Oldukça iyi bir izleme ve süreç  yönetimine sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Bu toplantıda daha çok ikazlarımız  olacak. Onlardan aldığımız bilgileri bizdeki verilerle karşılaştırıp, tekrardan  onlara 'şunlar eksik, şunları yapacaksınız' diyebilecek durumda olacağız. Her bir  belediye ile ilgili dosyamız var. Şikayetler dahil her şey dosyalanıyor. Bizde  hepsinin şu anda vadettikleri kitapçık var, bunların gerçekleşmeleri de var.  Gerçekleşmelerle taahhütleri karşılaştırıyoruz." diye konuştu.

Seçimlerden önce de seçimlere giderken de Türkiye'de hazırlığı en iyi  parti olduklarını kaydeden Durmaz, şunları söyledi:

"Her bir ilçenin hatta bazı büyük beldeler dahil olmak üzere nabzını  tutacağız. Oradaki eğilimleri tespit edeceğiz, araştırmalar yapacağız. Parti  müfettişleri göndereceğiz. Bizim yönetimimizde olan belediyelerdeki çalışmaları  değerlendireceğiz. Onlara bir nevi bir karne oluşturacağız. Bütün bunları en iyi  şekilde yapıp seçimlere en hazır parti konumunda gireceğiz."

Durmaz, MHP'li belediyelerin karnesinin nasıl olacağına ilişkin  soruya, "Çok büyük bir çoğunluğun 'pekiyi' alacağını düşünüyorum. Oldukça   başarılı işler yapıyorlar." yanıtını verdi

TRT