FLAS! PKK’lilar polisle çatisti; ‘1 ölü 2 yarali’

MERSIN - Hakkari'nin Semdinli ve Yüksekova ilçelerinde meydana gelen olaylari protesto etmek isteyen terör örgütü yandaslari, Mersin'de polisle çatisti.

Sevket Sümer Mahallesi’ndeki Siteler Polis Karakolu yaninda bulunan DEHAP Gençlik Kollari’nin bulundugu binadan çikan yaklasik 50 kisilik grup, ellerindeki mesalelerle bölücü örgüt PKK lehine sloganlar atarak yürümek istedi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis ekiplerine de taslarla saldiran gruba güvenlik güçleri panzerlerle müdahale etti.

Diger bir olay ise Çilek Mahallesi’ndeki Bekirde yolunda meydana geldi. Yaklasik 100 kisinin bulundugu grup, bölücü örgüt lehine sloganlar atarak yolu kapamak istedi. Kendilerini takip eden polis ekiplerine de taslarla saldiran gruba, polis ekipleri panzerlerle su sikarak ve gaz bombasi atarak dagitmaya çalisti.

Grup polis ekiplerine zaman zaman molotof kokteyli atti. Burada çikan olaylarda 1 kisi ölürken, 2 kisi de agir yaralandi. Yaralilar Mersin Devlet ve Toros Devlet Hastanesinde tedavi altina alindi. Olaylarda 2 kisi göz altina alindi. Ilde gerginlik sürüyor.