Florya’da Milan Baros öfkesi

Galatasaray’da, Trabzonspor mağlubiyetinin ardından Fenerbahçe derbisi öncesinde yapılan ilk antrenmanda, sinirlerin gergin olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarının isteksiz tavırlarına sinirlenen Baroş kapıları tekmeledi.

Pazartesi sabahı Florya’da gerçekleştirilen çalışmada Trabzon’da 90 dakika forma giyen oyuncular hafif bir ter idmanı yaparken, bu maçta sonradan oyuna giren ve hiç oynamayan yedek futbolcular ise dar alanda çift kale maç yaptı.

Haberturk’ten Erhan Telli’nin haberine göre çalışma sırasında kendi takımında forma giyen oyuncuların isteksiz tavırlarını gören ve diğer takıma yenilince sinirinden çılgına dönen Milan Baros’un, antrenman sonrasında öfkeli bir şekilde soyunma odasına giderek kapıları teklemediği ve güçlükle sakinleştirildiği öğrenildi. Takım arkadaşlarını koşmamakla suçlayan ve kapı camını kırdığı öğrenilen Baros’u o sırada ter idmanını tamamlayarak masaj salonundan sesleri duyup koşan diğer takım arkadaşları yatıştırdı.

BAŞKA BİR SEBEP VAR MIYDI?

Baros’un gösterdiği tepkiye önce bir anlam veremeyen takım arkadaşları Çek golcüyü sakinleştirerek dışarı çıkardı. Sakin yapısıyla tanınan ve ilk defa Florya’da bu şekilde davranan Baros’un başka bir duruma mı sinirlendiği sorusu gündeme geldi. Ancak Trabzonspor mağlubiyetinin ardından çok üzüldüğü ifade edilen Baros’un olayın sonrasında sessiz kalması dikkat çekti.

FENER HIRSI

Milan Baros’un Fenerbahçe maçından önce oldukça hırslı olduğu gözleniyor. Takım arkadaşlarından da aynı hırsı göstermelerini isteyen Baros’un Fenerbahçe derbisine büyük önem verdiği vurgulanıyor. Teknik direktör Frank Rijkaard’ın, ‘cam indirme’ olayı sonrasında golcüsüyle özel bir görüşme yaptığı ve sakin olması için uyardığı belirtildi. Milan Baros’un daha sonra takım arkadaşlarından ve Florya’daki personelden bu davranışından dolayı özür dilediği ifade edildi.