Florya’da sıkı yönetim

Galatasaray, 23 gün içinde 7 önemli maça çıkacak. Teknik patron oyuncularının daha iyi konsantre olmaları için izinleri kaldırdı, demeç, özel röportaj verilmesini yasakladı. Tesislere misafir getirilmemesini de istedi.

FLORYA’da sıkı yönetim… Galatasaray mücadele ettiği 3 kulvarda yoğun bir maç trafiğine girince, sarı kırmızılı kulüpte adeta ’OHAL’ (Olağanüstü Hal) ilan edildi. 23 gün içinde tam 7 (4’ü lig) maça çıkacak olan Cimbom’da 2 Mart’ta İnönü Stadı’nda oynanacak olan Beşiktaş derbisine kadar tüm izinler kaldırıldı.

Para cezası verilecek

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, yöneticilerle görüşüp bu kararı alırken, futbolcuların Bayer Leverkusen ile oynanacak UEFA Kupası, Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası maçları boyunca basına herhangi bir demeç vermesi, özel röportaj yapması yasaklandı. Bu kuralı ihlal eden oyuncular yönetimin belirleyeceği para cezasıyla karşı karşıya kalacak.

3 kulvardaki kaderlerini belirleyecek maçlar için sıkı önlem alan Feldkamp’ın cumartesi günü oynanacak Vestel Manisa maçının ardından futbolcularıyla konuşarak bundan sonra Florya’ya misafir getirmemelerini ve oyuncularından yalnızca zorlu karşılaşmalara konsantre olmalarını isteyeceği öğrenildi.

Rehavet korkusu

Sarı kırmızılı kulübün yöneticileri, özellikle Fortis Türkiye Kupası’ndaki F.Bahçe derbisinin ardından kamuoyunda Galatasaray’ı öven yorumların takımda rehavete neden olmaması ve zorlu maçlara oyuncuların daha iyi konsantre olmaları için teknik heyetle aynı fikri paylaştığı ve bu yüzden OHAL uygulamasına onay verdiği belirtildi.

Alınan kararda etkili olan bir diğer unsurun ise sarı kırmızılı oyuncuların karşılaşmalardan sonra yaptığı bazı açıklamalar gösterildi.

G.Saray’ın maçları

9 Şubat Vestel Manisa

13 Şubat Leverkusen

17 Şubat Konyaspor (D)

21 Şubat Leverkusen (D)

24 Şubat Kasımpaşa

27 Şubat F.Bahçe

2 Mart Beşiktaş(D)