Fly Air’den yeni hizmet

ISTANBUL - Tarifeli seferlerde üçüncü yildönümüne giren Fly Air, ilk defa Türkiye semalarinda seyredecek olan Embraer tipi uçagi filosuna katti.

Istanbul’dan Izmir’e tanitim uçusunu gerçeklestiren Fly Air, Izmir Princess Otel’de basin toplantisi düzenledi. Basin toplantisinda konusan Fly Air Ticari Genel Müdür Yardimcisi Kaya Nomaler, filolarina Embraer – ERJ 145 tipi 48 kisilik kattiklarini anlatti. Nomaler, yolcularin Fly Air’e ait lüks uçaklarla gerçeklestirecegi seferlerde ‘business class’ uçmanin ayricaligini hissedeceklerini söyleyerek, “Business class seferleri ‘economi class’ fiyatlariyla sunuyoruz.” dedi.

Fly Air’in Brezilyali Embraer sirketi ile Paris’te düzenlenmis olan uçak alimi anlasmasina Ulastirma Bakani Binali Yildirim’in katildigini anlatan Fly Air Iç Hatlar Genel Müdürü Yardimcisi Cengiz Bora ise, bu tip uçaklarin Türkiye’de ilk defa seyredeceginin altini çizdi. Cengiz Bora, “Türkiye’de ilk defa yer alan 1+2 olarak siralanmis 3’lü koltuk düzeni ile Embraer tipi uçaklar, pek çok yolcu uçagindan daha fazla koltuk araligina sahip olmasi nedeniyle yolcularda özel jet ile uçma hissi olusturuyor.” diye konustu.

Fly Air tarafindan Istanbul – Izmir, Ankara- Izmir, Ankara – Adana, Ankara – Gaziantep, Adana – Kibris ve Trabzon – Ankara’ya karsilikli düzenlenecek olan ‘business class’ biletlerinin 99 YTL’den baslayan fiyatlarla satisa sunulacagi bildirildi.