Ford Otosan 1 milyon 360 bin aracın servislere gelmesini bekliyor

Birçok otomobil markasına, düşük maliyetle küçük tamir ve kısa süreli bakım hizmeti verecek "ACL Servis" noktaları için franchise vermeye başlayan Ford Otosan, 2006 sonuna kadar 16, önümüzdeki 4 yıl içinde 60 noktaya çıkmayı hedefliyor.

servis hizmetlerinde potansiyel yüksek olduğundan birçok bayinin servis noktalarını büyütmeleri için teşvik ettiklerini belirtti. Şatıroğlu, ticari araç, otomobil ve yedek parça üretim, ithalat, ihracat, satış, servis gibi hizmetlerle toplam olarak yılda yaklaşık 4 milyar dolarlık ciro hedeflediklerini ve 2006’da yedek parça ve serviste daha da büyümeyi öngördüklerini belirterek, şöyle konuştu:

“2006’da hedef 175 milyon Euro. Tabii ihracat oranımız da artacak. Özellikle genç araç parkımız büyüdüğü için bizden yedek parça alımı hızlı gelişiyor. Servis kapasitesi noktasında talepler yüksek bu yüzden yenilerini açacağız. Potansiyel yüksek olduğundan çoğu bayimizi servis noktalarını büyütmek için teşvik ediyoruz. Şu anda 142 servis noktamız var. 40 noktada yeni inşaat sürüyor. 2006’da 180’lerde olacağız.”

“YATIRIMCILARI BEKLİYORUZ”

Ford Otosan’ın hızlı servis hizmeti vermek amacıyla “ACL Servis” noktalarının ilk etapta Ankara, Antalya ve İstanbul’da hizmete girdiğini anlatan Şatıroğlu, Ford’un franchise verdiği bu servislerde Ford’un yanı sıra Fiat, Renault, Nissan, Peugeot gibi markalara da hizmet verileceğini söyledi. Şatıroğlu şöyle devam etti:

“ACL servis noktalarında hızlı ve düşük maliyetle küçük tamir ve kısa süreli bakımlar yapılacak. Günümüzde araç kullanıcıları, servis hizmetlerinde değişen maliyetler, kullanılan yedek parçalarda kalite-fiyat ilişkisi, bakım ve onarım işlemlerinde artan proseslerle değişen uygulama süreleri gibi birçok nedenden ötürü yeni arayışlar içine giriyorlar. İşte ACL Servis bu noktadan hareketle hayata geçirildi; ACL Servis’te temel ilkemiz, kaliteli hizmeti gündelik hayatı aksatmayacak şekilde, mümkün olan en kısa sürede ve en uygun fiyatla sunabilmek. ACL Servis’ler, esnek çalışma saatleri, ulaşılabilirlik, müşteri-teknisyen teması ve düşük fiyatlı eşdeğer kalite yedek parça kullanımı özellikleriyle farklılık arzediyor.”

Şatıroğlu, ACL Servis Hızlı Araç Bakım Servisi’nde aracın bakımında kullanılacak tüm yedek parçaların uluslararası standartlara uyduğuna dikkat çekti. Bu yıl sonuna kadar Antalya, İstanbul ve Ankara’da 4 noktanın devreye girmiş olacağını belirten Şatıroğlu, “ACL Servis Hızlı Araç Bakım Servisi” anlayışını franchise sistemiyle Türkiye’nin farklı bölgelerine taşımayı planladıklarını sözlerine ekledi.