Fransız Parmentier’i üç sette deviren Çağla Büyükakçay mutlu sona ulaştı

ITF Edgbaston'un 25 bin dolar para ödüllü turnuvasının finalinde Fransız Pauline Parmentier'i üç sette deviren Çağla Büyükakçay, mutlu sona ulaştı.

ITF Edgbaston’un 25 bin dolar para ödüllü turnuvasının finalinde Fransız Pauline Parmentier’i üç sette deviren Çağla Büyükakçay, mutlu sona ulaştı.

Türkiye Tenis Federasyonu desteğinde turnuvalara devam eden Club İstanbul ENKA Tenis Akademisi oyuncusu Çağla Büyükakçay, kariyerinin altıncı tekler şampiyonluğuna İngiltere’nin Birmingham kentinde imza attı.

25 bin dolar ödüllü ITF Edgbaston’da dört numaralı seribaşı olarak mücadele veren Çağla, final maçında bir dönem dünya sıralamasında 40. basamağa kadar yükselen ve kariyerinde iki WTA zaferi bulunan Fransız Pauline Parmentier ile buluştu. Yaklaşık dört buçuk ay önce üç sette mağlup ettiği Parmentier’i korttan yine eli boş gönderen Çağla, 6-4, 2-6, 6-2’lik setlerle sonuca giderek büyük ödülü kucaklamayı başardı.

Üçüncü kez 25 bin dolar para ödüllü bir turnuvada zafere uzanan Büyükakçay, 2010 yılından beri süren kupa hasretine de son verdi. Geçen ayın başında yine İngiltere’de katıldığı turnuvada ikincilikte kalan, bu kez ise hedefi tutturan milli tenisçinin bir sonraki durağı, Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki WTA turnuvası olacak.