Fuhuşçuları “sağır sultan” sobeledi

Van'da düzenlenen fuhuş operasyonunda 28 kişi gözaltına alındı.

Van’da, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ‘Sağır Sultan’ adıyla düzenlenen fuhuş operasyonunda, 8’i yabancı uyruklu 15 kadın olmak üzere toplam 28 kişi gözaltına alındı.

Bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları 3 aylık çalışma sonunda 105 kişilik bir ekiple eş zamanlı olarak 12 eve operasyon düzenledi. Operasyon sonucunda insan ticareti, fuhuş ve fuhuşa aracılık yaptıkları iddiasıyla, 8’i yabancı uyruklu 15 kadın olmak üzere toplam 28 kişi gözaltına alındı. Yakalanaların evlerinde yapılan aramalarda 1 Kalaşnikof tüfek, 1 tabanca, 2 kurusıkı tabanca ve bu silahlara ait çok sayıda mermi, 2 içi boşaltılmış uçaksavar mermisi, 5 kilo esrar, 1 paket eroin ile fuhuşta kazanıldığı tahmin edilen yaklaşık 50 bin YTL değerinde ziynet eşyası ele geçirildi.

Yakalananlar, sağlık kontrolünden geçirilirken 2 yabancı uyruklu kadın da frengi hastalığına rastlandığı açıklandı. Polisteki sorgularının ardından zanlılardan 4’ü kadın 10 kişi yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.