Fulden Uras Emniyet Müdürü’ne çıkıştı

İSTANBUL’da geçen hafta düzenlenen ‘Barbie Operasyonu’nda fuhuş iddiasıyla gözaltına alınan sanatçı Fulden Uras, Bursa’da bir barda sahneye çıktı.

Uras, “Operasyonu düzenleyen İstanbul Emniyet Müdürü ‘Namuslu olan bir insanı hiçbir şekilde teşhir etmeyiz’ diye açıklama yapıyor. Benim namusumun bekçisi o mu¿’’ dedi.

Operasyon kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Fulden Uras, Bursa’daki GVZ Bar’da sahneye çıktı. Konser öncesi, kendisine destek vermek için gelen ve operasyonda gözaltına alınan eski manken Berna Avcı ile birlikte bir basın açıklaması yapan Fulden Uras, kendilerine komplo düzenlendiğini ileri sürdü. Yaşadıklarının kader olmadığını vurgulayan Uras, “Benim ve arkadaşlarımın yaşadıkları kader değildir. Bizim için bir tecrübedir. Normalde insanlar yarınlarının ne olacağını düşünür ama Türkiye’de yarının ne olacağı belli değil. Benim ve arkadaşım Berna’nın, ‘fuhuş operasyonu’ adı altında gözaltına alındığımız söylenerek kamuoyu yanıltıldı. Oysa biz fuhuş esnasında yakalanmadık, evlerimizden zorla gözaltına alındık’’ diye konuştu.

Bu operasyonun doğu ve güneydoğuda yaşanan terör olaylarının örtbas edilmesi ve gündemin değiştirilmesi için düzenlendiğini iddia eden Uras, “Bu olayın gündeme gelmesi lazımdı. Çünkü doğu ve güneydoğuda askerler, polisler öldürülüyor. Genç kıza tecavüz edilip, yakılıyor. Gündemi değiştirmek için bizleri seçtiler. Operasyonu düzenleyen Emniyet Müdürü, ‘Namuslu olan bir insanı hiçbir şekilde teşhir etmeyiz’ diye açıklama yapıyor. Benim namusumun bekçisi o mu’’ dedi.

Kendi isimlerinin polise, manken Ece Gürsel tarafından verildiğini iddia eden Fulden Uras ve Berna Avcı, bu konuyla ilgili yasal yollara başvurduklarını da söyledi.

Açıklamalarının ardından sahneye çıkan Fulden Uras, barı dolduran hayranlarına söylediği şarkılar ve danslarıyla eğlenceli dakikalar yaşattı.