Futbol Gelişim’in beşinci sayısı yayına girdi

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından hazırlanan eğitim bülteni, "Futbol Gelişim"in beşinci sayısı yayına girdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından hazırlanan eğitim bülteni, “Futbol Gelişim”in beşinci sayısı yayına girdi.

İki ayda bir yayınlanan bültende, “UEFA Kursları’ndan 11:11 formatı”, “Futbolda geçişler ve hızlı hücum”, “Kalecilikte top tutuşlar”, Germe ve esnetme”, “Futbolda denge antrenmanları”, ” Futsalın futbola katkısı ve örnek çalışmalar” gibi teknik konular ile Euro 2012’nin teknik analizi ve Avrupa’da genç oyuncu gelişimi ile ilgili iki önemli dosya yer alıyor.

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone ve başarılı hakemimiz Cüneyt Çakır ile yapılan röportajların da bulunduğu bu sayıda,”Stratejik futbol”, Antrenörlük ve Karizma”,” Kalecilik ve kaleci antrenörlüğü arasındaki mesleki farklılıklar”, “U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na teknik bir bakış” başlıklı makalelere de yer veriliyor.

Futbol Gelişim’de ayrıca Dardanelspor Genç Oyuncu Gelişimi Programı ile ilgili ayrıntılı bir dosya, gazeteci Uğur Meleke ile Soru-Cevap köşesi, Hollanda’dan amatör bir kulübün yapısı ile ilgili analiz, sağlık, haberler, kitaplık ve sinema gibi bölümler de yer alıyor.