Futbolcu Cenk’e bir ödül de gazilerden…

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kayseri Şubesi tarafından Beşiktaş maçında yaptığı örnek hareketten dolayı Kayseri Erciyessporlu Cenk İşler'e plaket verildi.

Gazileri, tesislerde Kulüp Başkanı Enver Kemaloğlu, Teknik Direktör Mustafa Uğur, futbolcu Cenk İşler ile yöneticiler karşıladı. Taşdemir, başarılarıyla göz dolduran Kayseri Erciyesspor’un bu kez centilmenlik örneği olarak adından söz ettirdiğini, bundan da mutluluk duyduklarını söyledi. Cenk’in, takımın yenik durumda olmasına karşın gol atmak yerine sakatlanan arkadaşını düşünerek topu dışarı attığını hatırlatan Taşdemir, böyle hareketleri ve centilmenlikleri özlediklerini ifade ederek, “Cenk kardeşimiz, yaptığı davranışla örnek olmuş, adeta unutulmaya yüz tutmuş centilmenliğin var olduğunu herkese göstermiştir. Biz de, Gaziler Derneği olarak futbolcumuzu kutluyor, centilmenliğinden dolayı plaketle ödüllendiriyoruz” diye konuştu.

Kulüp Başkanı Enver Kemaloğlu, futbolcuları Cenk İşler’in yapması gerekeni yaptığını belirterek, davranışın biraz abartıldığını düşündüğünü söyledi. Kemaloğlu, “Cenk, futbolun içinde olması gereken güzel bir davranış göstermiştir. Biraz abartıldığını düşünüyorum. Bunu, kendisi de söylediği için rahatlıkla ifade ediyorum. Cenk’in bu kadar çok konuşulmasının, Türk futbol kamuoyunun böylesi hareketlere ne kadar aç olduğunu göstermektedir. Gazilerimize de duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Golcü futbolcu Cenk İşler ise hareketinden dolayı çok sayıda tebrik, övgü ve ödül aldığını kaydederek, Gaziler Derneği’nin plaketinin kendisi için ayrı bir anlam taşıdığını vurguladı. Başkan Taşdemir, konuşmaların ardından Cenk İşlere plaket, Kulüp Başkanı Kemaloğlu’na ise Gaziler Derneği’nin flamasını hediye etti.