Futbolda ilginç gelişmeler

Transfer dünyasında ilginç gelişmeler yaşanıyor. Büyüklerle adı anılan futbolcular Anadolu kulüplerini mesken tutuyor. Bu futbolcuların Türkiye'deki hikayeleri.

Geçtiğimiz günlerde Malta'nın Msida St.Joseph kulübünün Babatunde'nin G.Saray ile anlaştığını açıklaması medyada yankı bulmuştu. Bunun üzerine de G.Saray kulübü bu futbolcuyla ilgilenmediğini açıklamıştı. İşte o futbolu, Nijeryalı İbrahim Babatunde Denizlispor ile antrenmanlara çıkmaya başladı. Bu durum ise futbol camiasında ilginç bir gelişme olarak yorumlandı.

Aynı transfer girişimi Nick Carle'da da yaşanmıştı. İlk önce Avustralya Kulübünden açıklamala yapılmış ve Carle'ın Fenerbahçe'ye transfer olduğu duyurulmuştu. Fenerbahçe'nin yalanlamasının ardından Carle'ın adı G.Saray ve Trabzonspor ile de anılmıştı. Bu kulüplerle ismi geçen Carle'ı ise Türkiye'den İlhan Cavcav kapıp Gençlerbirliği'ne imza attırmıştı.

Denizlispor ile anlaşması beklenen Babatunde 27 yaşında ve Nijerya milli takımında da forma giyiyor. Babatunde geçen sezon Malta ligi'ni gol kralı olarak tamamlamıştı.