Futbolda yabanci oyuncu sinirlamasinin kaldirilmasi

Yildirim’in önerisine karsi farkli bir yaklasimda bulunan Bakan Sahin, ”Belki su düsünülebilir Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme sansini yakalamis takimlar için bu uygulama biraz daha esnek tutulabilir. Bu benim kisisel düsüncem hiç bir kimseyi ya da kurumu etkilemek amaciyla söylemiyorum. Bu durum Futbol Federasyonu’nun bilecegi bir istir” dedi.

Türkiye Yelken Federasyonu’na bagli Türk Bayan Yelken Takimi’nin Basbakanlik binasinda kabul eden Bakan Sahin, gündeme iliskin sorulari cevaplandirdi. Sahin, Tahkim Kurulu seçimlerinin sorulmasi üzerine, ”Özerk federasyonlarin isine ben karismam. Kendi göbeklerini kendilerinin kesmesi ideal olanidir” dedi.

Sahin, özerk federasyonlardan sorunlarini deneme yanilma yoluyla çözmelerini ve siyasetten bagimsiz hale gelmelerini istedigini belirtti.

Tahkimle ilgili konuda müdahil olmayacagini söyleyen Bakan Sahin, ”Denetim ve gözetim yetkimizi her zaman kullaniyoruz” diyerek federasyonlar hakkinda, ‘ Denize atacaksin yüzmeyi ögrenecekler ya bogulacaklar ya da yüzmeyi ögrenecekler” dedi.

Bakan Sahin, Isviçre ile karsilasacak A Milli Takimin Dünya Kupasi’na katilacagina inandigini söyledi.

Sahin, bayan yelkencilere de basarilar dileyerek derece bekledigini iletti. Bayan yelkenciler ise bakana Türkiye’yi en iyi sekilde temsil edecekleri sözünü verdiler.